Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:19, 22.02.2019
Podatki zawsze budzą emocje, ale w tym roku to wyjątkowo gorący temat. Od stycznia zaszło bowiem wiele zmian w prawie podatkowym, które trzeba znać, zwłaszcza gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Niektóre z tych zmian będą dla podatników powodem do radości, inne niekoniecznie. Dobra wiadomość, jest taka, że podatnicy będą mogli więcej odliczyć od uzyskanego przez nich dochodu. Podatnik będzie mógł również odliczyć od swojego przychodu pensję swojego małżonka oraz małoletnich dzieci. Te zmiany zostały wprowadzone przez dwie nowelizacje. Pierwsza z nich to zmiany w ustawie o PIT, na które podatnicy długo czekali. Możliwość wliczenia do kosztów przychodów członków rodziny to zmiana, która ucieszy wielu podatników. Do kosztów można wliczyć nie tylko pensję, ale też wynagrodzenie z praktyk absolwenckich współmałżonka czy pensje dzieci, które osiągnęły pełnoletność lub innych członków rodziny, jak na przykład rodzice lub rodzeństwo.
10:00, 21.02.2019
W przypadku każdego domostwa, które nie jest podłączone do zbiorczej kanalizacji sanitarnej, bardzo ważną rolę odgrywa przydomowa oczyszczalnia ścieków. Dzięki niej możemy nie tylko zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale też działamy w zgodzie ze środowiskiem. Przede wszystkim jest to związane z tym, że do rowów melioracyjnych, gruntów lub rzek trafiają proste związki mineralne. Właśnie dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wiedzieli, jak prawidłowo dbać o takie urządzenie.
13:25, 19.02.2019
Mimo rozwijającej się technologii, cyfryzacji i automatyzacji rynek pracy w dalszym ciągu wykazuje braki w zasobach takich zawodów jak spawacz, sprzedawca czy operator wózka widłowego oraz niania. Mimo, że pewne opracowania straszą nas tym, ze niektóre z tych zawodów w przyszłości wyginą, okazuje się, ze oferty pracy cały czas wykazują duże zapotrzebowania na tego typu specjalizacje.
12:16, 15.02.2019
W inteligentnym domu duże znaczenie mają różnego rodzaju sensory, a także czujniki ruchu i obecności, czyli automatyka budynkowa. Nowoczesne urządzenia działają niezależnie i samodzielnie wykonują swoje funkcje, co daje możliwość uniknięcia programowania algorytmów odpowiadających za sterowanie całym systemem
15:14, 13.02.2019
Można śmiało powiedzieć, że wentylacja jest podstawą przy budowie domów, zakładów pracy czy hal przemysłowych. To ona odpowiada za prawidłową cyrkulację powietrza, a co za tym idzie - za bezpieczeństwem życia ludzkiego. Niestety wielu budowlańców, jak i samych właścicieli nieruchomości nie jest świadomych nie tylko przepisów, ale norm. Stąd popełniają szereg błędów, które albo będą podnosić koszty eksploatacyjne w budynku, powodowały zniszczenia lub nawet narażały życie. Zapoznaj się z tymi najczęstszymi, które można łatwo wyeliminować.
13:06, 11.01.2019
Dziwnów to bardzo popularna miejscowość wypoczynkowa, do której przybywają turyści o każdej porze roku. Miasto położone jest w środkowej części wybrzeża województwa zachodniopomorskiego, przy ujściu rzeki Dziwny do Zatoki Pomorskiej. To sprawia, że Dziwnów stanowi nie lada gratkę dla turystów, ale to nie koniec jego atrakcji. W miejscowości mamy szansę zobaczyć wiele ciekawych obiektów. W czasie pobytu warto zatrzymać się w https://www.starydziwnow.pl/hotel/, gdzie trafimy na bardzo wysoki standard, a obsługa spełni wszystkie nasze życzenia. A z jakich atrakcji skorzystać w Dziwnowie?
11:07, 27.12.2018
W praktyce gospodarczej zdarzają się sytuacje, że na konto podatnika dokonano wpłaty podatku ponad istniejące zobowiązanie podatkowe. Podatnik wykrywa dokonaną nadpłatę najczęściej na etapie pracy nad rocznym rozliczeniem podatkowym, czyli deklaracją PIT. Co zrobić w takiej sytuacji i jak uzyskać najszybszy zwrot podatku?
12:21, 18.12.2018
Krótkoterminowe wypożyczenie samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie posiadają własnego pojazdu i na co dzień korzystają z komunikacji miejskiej, albo w trakcie podróży chcą zorganizować objazdową wycieczkę. Wypożyczenie samochodu jest proste, jednak przed podpisaniem umowy trzeba dokładnie zapoznać się z jej treścią.
13:26, 11.12.2018
Projektanci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nowoczesne wnętrza wymagają nie będących dziełem przypadku dekoracji. Zobacz, jak wybrać odpowiednie firany do nowoczesnego wnętrza i nie popełnić aranżacyjnej gafy. Potrzeba praktycznych rozwiązań i wszechobecna moda na minimalizm sprawiły, że z biegiem czasu coraz więcej osób decyduje się na domy i mieszkania w nowoczesnym stylu, które cechuje spójny, minimalistyczny i, co najważniejsze, praktyczny wystrój. Te trzy cechy nowoczesnych aranżacji przeświadczają o ich popularności, bowiem jednocześnie odpowiadają na potrzeby żyjącego współcześnie społeczeństwa. Jesteśmy zmęczeni nadmiarem bodźców, zbyt dużą ilością przedmiotów i brakiem przestrzeni na to, co naprawdę ważne. Chcesz wiedzieć, jak zaaranżować wnętrze w nowoczesnym stylu? Nie zapomnij o detalach i sprawdź, jak wybrać najlepsze firany!
00:00, 08.12.2018
Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.
10:21, 06.12.2018
Pamiętasz jeszcze z dzieciństwa te chwile kiedy zasiadałeś do pisania listu do św. Mikołaja? Na pewno tak! W końcu tych emocji i wiary, że wystarczy poprosić, by marzenia się spełniły, się nie zapomina! Dlatego warto postarać się, by i nasze dzieci miały podobne wspomnienia.
10:57, 23.11.2018
Ubezpieczenie samochodu, który przewozi ludzi, nie jest takie proste. Pomimo że taksówka jest samochodem osobowym, nieróżniącym się z wyglądu od tych, które mamy w domach, to jej ubezpieczenie wygląda zupełnie inaczej.
14:00, 20.11.2018
Dla niektórych wybór nowego samochodu jest przyjemnością, dla innych to niecodzienne wyzwanie. Niestety na rynku istnieje wiele używanych egzemplarzy i wybór odpowiedniego obarczony jest dużym ryzykiem. Niestety często możemy spotkać samochody powypadkowe, kradzione, z cofniętym przebiegiem, obciążone zastawem, kredytem lub po prostu w złym stanie technicznym generującym kolejne koszty. Na co zwrócić uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?
12:12, 09.11.2018
Zastanawiasz się nad tym, czego możesz spodziewać się po pomocy drogowej, z którą chcesz nawiązać współpracę? Może cały czas sobie myślisz, że możesz korzystać z niej dopiero w takich okolicznościach, kiedy auto naprawdę się zepsuje, że będzie wymagało bardzo poważnej interwencji ze strony mechanika, albo też gdy ulegnie wypadkowi. Okazuje się, że możliwości skorzystania z usług takich firm jest zdecydowanie więcej. Warto w takim razie przekonać się o tym, czego możemy się spodziewać, przeglądając przy tym oferty jednych z najpopularniejszych firm.
14:39, 07.11.2018
Pasjonaci książek często borykają się z tym samym problemem, a mianowicie nadmiarem tytułów, które już zostały przeczytane nawet po kilka razy. By zrobić miejsce na nowe egzemplarze, wcale nie trzeba oddawać stare książki na makulaturę, lecz warto zastanowić się nad ich sprzedażą, dzięki czemu zyska się dodatkową gotówkę. Skupów książek nie brakuje, trzeba znaleźć tylko ten, który oferuje najlepsze ceny.
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone