Zamknij

Wielu kibiców, sportowe emocje i wysoki poziom. Tak było podczas zawodów w Lipnie! [ZDJĘCIA]

14.07, 30.05.2022 M.J. Aktualizacja: 14.49, 30.05.2022
Skomentuj Kibice zgromadzeni na torze motocrossowym w Lipnie nie mogli narzekać na brak sportowych emocji i zaciętej rywalizacji. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

W weekend (28-29 maja) stolica powiatu lipnowskiego gościła najlepszych zawodników polskiego motocrossu. Na torze przy ulicy Wyszyńskiego odbywała się bowiem IV runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. 

Kibice, którzy przybyli, aby oglądać to widowisko, pierwszego dnia niestety mieli utrudnione zadanie, ponieważ obfite deszcze uniemożliwiały normalnie śledzenie zawodów. Nie brakowało jednak wytrwałych widzów, którzy mimo złej pogody obserwowali zawody. Z kolei w niedzielę pogoda dopisała, a co za tym idzie, pojawiło się także dużo więcej fanatyków sportów motorowych. Zawodnicy nie pozostali dłużni i zapewnili bardzo ciekawe widowisko.

[FOTORELACJA]846[/FOTORELACJA]

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie MX Lipno. Były to pierwsze zawody, zorganizowane po modernizacji toru motocrossowego. Pojawiły się bowiem przepusty, które umożliwiają kibicom przemieszczanie się dookoła toru. Zmieniony został także wyjazd z toru. Wszystko to podyktowane jest kwestiami bezpieczeństwa widzów, którzy obserwują zawody.

- Jest fantastycznie, publiczność dopisała, zawodnicy robią wszystko, aby te zawody były jak najbardziej widowiskowe, a co najważniejsze wszystko odbyło się bezpiecznie bez żadnych zdarzeń. Nasi zawodnicy zajmują czołowe miejsca w klasyfikacjach indywidualnych, cieszymy się z tego wydarzenia i mamy nadzieję, że publiczność także wróci do domów zadowolona. W tym roku przerobiliśmy kilka elementów na torze, są przepusty drogowe w dwóch newralgicznych miejscach, gdzie wcześniej kibice przechodzili przez nitkę toru. Kilka innych elementów zostało zmienionych, aby wydłużyć czas przejazdu zawodników. Na tę chwilę opinie, które zbieramy od zawodników, są bardzo pozytywne, co nas niezmiernie cieszy

- powiedział Paweł Grębowski, prezes klubu MX Lipno.

Zawodnicy, którzy na te zawody przybyli z całej Polski, zagwarantowali kibicom wyjątkowe widowisko. Bardzo dobre starty zaliczyli zawodnicy MX Lipno oraz LKS Jastrząb Lipno. Wszystkie wyniki z zawodów w Lipnie dostępne są TUTAJ.

Podczas zawodów organizatorzy gościli przedstawicieli władz samorządowych, a także gości reprezentujących Polski Związek Motorowy.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem tak wspaniałej organizacji imprezy, tak dobrze przygotowanego toru i tak licznie zgromadzonej publiczności. Jest to impreza na bardzo wysokim poziomie, organizatorzy mogą być wzorem dla innych, ponieważ poziom organizacji jest bardzo wysoki

- powiedział Jacek Wojciechowski, Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy.

Zobacz także:

(M.J.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%