Zamknij
REKLAMA

Piękno, które mamy w zasięgu rąk

07:27, 03.06.2020 | materiały partnera

Szukając prezentów na różne okazje, część z nas próbuje sięgnąć po takie rozwiązania, które nie mają nic wspólnego z produkcją masową. Możemy oczywiście próbować wykonać coś samemu, ale nie zawsze taka chęć idzie w parze z odpowiednimi umiejętnościami. Warto wówczas rozejrzeć się w Internecie, który jest prawdziwą kopalnią skarbów, jeśli idzie o różnego rodzaju rękodzieło artystyczne. Wbrew pozorom nie są to tylko kojarzone powszechnie serwety na stół, czy wełniane czapki, itp. Mamy tu o wiele szersze pole do popisu, a ci którzy wytwarzają tego typu produkty mają nam naprawdę wiele do zaoferowania. Od naszej wyobraźni, a także potrzeb oraz pragnień osoby, której zamierzamy coś sprezentować, zależy co ostatecznie wybierzemy. Być może kupimy także coś dla siebie - kto to wie?

1. Rękodzieło dla każdego

2. Niebanalne prezenty albo sposób na życie

3. Alternatywny pomysł na wolny czas

Rękodzieło dla każdego

Handmade, czyli po angielsku "rękodzieło" staje się coraz modniejszym elementem, który pojawia się w polskich domach. Dawniej kojarzyło się ono z czymś gorszym, wiejskim, ale obecnie powraca do łask. Mamy dosyć rzeczy produkowanych masowo, niedrogich, ale często pozbawionych smaku, wykonanych ze słabych materiałów. Tymczasem rękodzieło daje niepowtarzalną możliwość kontaktu z rzeczą wykonaną ze znawstwem oraz miłością, przez kogoś, kto doskonale wie, co robi i zna się na tym. Dodatkowym, jakże istotnym aspektem, jest fakt, że nabywając wytwory tego typu, wspieramy lokalnych twórców i twórczynie, co się przekłada na bogacenie się konkretnych osób, a nie wielkich i stechnicyzowanych korporacji. Jest to zatem świadomy gest każdego konsumenta i konsumentki, który ma pozytywny wpływ na rozwój danego społeczeństwa.

Niebanalne prezenty albo sposób na życie

Obecnie możemy już nabywać rękodzieło, nawet na tak dużych platformach internetowych jak Allegro. Wystarczy tam wejść, by się samemu przekonać o bogactwie wytworów rękodzielniczych, które są o jedno kliknięcie w klawiaturę od nas. Możemy oczywiście je nabywać, ale w przypadku tej platformy znajdziemy tam także całą masę porad, jak wykonać coś ładnego z ogólnie dostępnych materiałów. Zakupy mogą  w ten sposób stać się intrygującą inspiracją do własnych odkryć na polach sztuki użytkowej. Interesują nas robótki ręczne albo szydełkowanie, a może haft Richelieu? Nic prostszego - znajdziemy tam zarówno rzeczowe porady, filmiki poglądowe, nabędziemy wszelkie niezbędne do tego materiały i narzędzia, kupimy potrzebne książki, itp. Wszelkie niezbędne omówienia są też dostępne na platformie Allegro. Dzięki nim, w fachowy sposób, zostaniemy zapoznani ze sposobami pracy, która powinna zaowocować niebanalnym kołnierzykiem, czy też indywidualnym pudełkiem na chusteczki.

Alternatywny pomysł na wolny czas

Takie rozwiązania mogą być dobrą formą na wypełnienie własnego wolnego czasu, czy też na niebanalne spotkania z przyjaciółmi, np. raz w miesiącu lub częściej. W niektórych przypadkach handmade może stać się sposobem na życie oraz zarabianie pieniędzy (czasem dość przyzwoitych), z dala od zabieganego świata, który pędzi coraz szybciej, na złamanie karku. Nie każdemu takie tempo odpowiada - warto więc zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami, które niesie ze sobą rękodzieło artystyczne. Dzięki niemu zyskamy większy spokój oraz wgląd w siebie, a nawet jeśli przygoda owa będzie krótkotrwała, czy też ograniczona do kilku godzin miesięcznie, pozwoli nam ona na wspaniały odpoczynek. Dobrze mieć takie opcje w zasięgu ręki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA