Zamknij
REKLAMA

Nocny bieg ulicami Lipna w ramach 100-lecia Mienia [ZDJĘCIA]

20.30, 15.05.2022 M.J.
Skomentuj Najlepsi zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary. /Fot. Marcin Jaworski
REKLAMA

Ponad stu uczestników stanęło na starcie III Lipnowskiego Biegu Nocnego, który odbywał się w ramach 100-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Mień. Sportowych emocji nie brakowało. Jako pierwszy do mety dobiegł zawodnik lipnowskiego klubu. Redakcja Terazlipno.pl objęła patronatem medialnym to wydarzenie.

W bieżącym roku Miejski Klub Sportowy Mień Lipno świętuje setną rocznicę powstania. Z tej okazji odbędzie się kilka wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia klubu. Harmonogram imprez możecie znaleźć TUTAJ. 

Inauguracyjnym wydarzeniem był III Lipnowski Bieg Nocny, którego start i meta znajdowały się na Placu Dekerta. Na starcie stanęło około 115 zawodników, którzy mieli do pokonania dystans około pięciu kilometrów. Na mecie każdy z uczestników otrzymywał pamiątkowy medal.

W biegu udział wzięła drużyna seniorów lipnowskiego Mienia, a także kilkunastoosobowa grupa zawodników z Akademii Piłkarskiej Mień Lipno, na czele z trenerem Michałem Mielczarkiem. 

[FOTORELACJA]832[/FOTORELACJA]

Jako pierwszy do mety dobiegł zawodnik Mienia Przemysław Kowalski, tuż za nim był Błażej Mrówczyński, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Kuberski. Pierwszą kobietą, która dotarła do mety była Weronika Rzymska. Drugie miejsce w kategorii pań zajęła Katarzyna Kuchnicka, a trzecia była Wioletta Makowska.

Organizatorzy przygotowali także puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek z terenu miasta Lipna. W tej kategorii wśród mężczyzn zwyciężył Przemysław Kowalski, drugi był Krzysztof Kuberski, a trzeci na mecie pojawił się Daniel Jankowski. Z kolei wśród pań zwyciężyła Weronika Rzymska, druga była Izabela Kwiatkowska, a trzecia Ewelina Mordzak-Staśkiewicz.

Najmłodszym uczestnikiem biegu był Wojciech Kmita, a najstarszym Wojciech Lewandowski

Kolejnym wydarzeniem w ramach obchodów 100-lecia Miejskiego Klubu Sportowego Mień Lipno będzie Turniej Tenisa Ziemnego, który rozegrany zostanie 4 i 5 czerwca bieżącego roku. 

(M.J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%