Zamknij

Mień Lipno lepszy od GKS Fabianki [ZDJĘCIA]

13:24, 07.09.2022 M.J. Aktualizacja: 14:04, 07.09.2022
Skomentuj Tym strzałem Dawid Cymerman dał prowadzenie drużynie Mienia. /Fot. Marcin Jaworski Tym strzałem Dawid Cymerman dał prowadzenie drużynie Mienia. /Fot. Marcin Jaworski

Kolejna wygrana zawodników MKS Mień Lipno na boiskach A-klasy. Tym razem pokonali GKS Fabianki i są obecnie liderem tabeli.

W sobotę podopieczni trenera Marcina Bartczaka grali na wyjeździe z drużyną GKS Fabianki. Spotkanie pierwotnie miało odbywać się w Lipnie, jednak na prośbę gości mecz rozgrywany był na stadionie w Chełmicy.

W pierwszej połowie to nasi rywale byli zdecydowanie lepsi, co udowodnili bramką zdobytą przez Przemysława Słomskiego. Po pierwszej połowie GKS Fabianki prowadził 1:0.

Po przerwie trener Marcin Bartczak przeprowadził cztery zmiany, co dało pozytywny skutek. W 50. minucie spotkania wyrównującą bramkę zdobył Jakub Ciechanowski, a pięć minut później prowadzenie naszej drużynie strzałem zza pola karnego dał Dawid Cymerman. W drugiej połowie Mień dodatkowo strzelił bramkę na 3:1, jednak nie została uznana.

Ostatecznie drużyna z Lipna wygrała 2:1 i dopisała kolejne trzy punkty w ligowej tabeli. Po tym spotkaniu Mień Lipno jest liderem tabeli z dorobkiem 10. punktów. Taką samą ilość oczek ma druga Unia Choceń.

Unia Choceń - Tłuchovia II Tłuchowo 1-1

Już w najbliższą sobotę, 10 września podopieczni trenera Marcina Bartczaka pojadą do Służewa na mecz z tamtejszym Orłem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00.