Zamknij

Remis, porażka i zwycięstwo - tak grały nasze drużyny w V lidze

17:40, 11.04.2022 M.J. Aktualizacja: 17:42, 11.04.2022
Skomentuj Za nami 19. kolejka V ligi kujawsko-pomorskiej. /Fot. Marcin Jaworski Za nami 19. kolejka V ligi kujawsko-pomorskiej. /Fot. Marcin Jaworski

W weekend swoje kolejne mecze rozgrywały drużyny kujawsko-pomorskiej V ligi, grupy II.

W tych rozgrywkach grają trzy zespoły z powiatu lipnowskiego. Są to: Mień Lipno, Wisła Dobrzyń i Tłuchowia Tłuchowo. Każda z naszych drużyn grała w tej kolejce na wyjeździe.

Mień Lipno pojechał do Ciechocinka, gdzie pod tężniami podejmował tamtejszy Zdrój. Po 90 minutach mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Wisła Dobrzyń pojechała do Brześcia Kujawskiego, gdzie grała z miejscowym Łokietkiem. Gospodarze wygrali w tym meczu 3:1, a hattrickiem (2., 51., 57. minuta) w drużynie Łokietka popisał się Dawid Marciniak, który dzięki tym trafieniom został liderem w klasyfikacji strzelców z dorobkiem 31 goli. Honorowe trafienie dla Wisły Dobrzyń odnotował Patryk Olewiński, który na listę strzelców wpisał się w 71. minucie.

Tłuchowia Tłuchowo zagrała z Gopłem Kruszwica. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. Dwie bramki dla Gopła zdobył Michał Kruszczyński (31., 42. minuta), a trafienie dla Tłuchowii odnotował Paweł Gaul w 41. minucie. W drugiej połowie to Tłuchowia wyszła na prowadzenie po dwóch bramkach Kamila Nowickiego, który na listę strzelców wpisał się w 51. i 88. minucie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3 dla Tłuchowii.

Po 19 kolejkach V ligi kujawsko-pomorskiej liderem tabeli jest Tłuchowia Tłuchowo, która ma 50 punktów. Drugi jest Łokietek Brześć Kujawski (46 punktów), a trzecia Noteć Łabiszyn (40 punktów).

Wisła Dobrzyń zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 25 punktów. Tuż za nią plasuje się Mień Lipno, który ugrał 20 punktów.

Już w najbliższy weekend rozegrana zostanie 20. kolejka V ligi.