Zamknij
REKLAMA

Udane występy zawodników Nemo Lipno [zdjęcia]

13:15, 30.03.2021 | M.J
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Mimo pandemii i trudnych warunków do trenowania, zawodnicy lipnowskiego klubu pływackiego Nemo Lipno się nie poddają! Kontynuują treningi i po dłuższej przerwie znowu promują nasz powiat na zawodach!

13 marca br. zawodnicy Nemo Lipno wystąpili w zawodach „Od młodzika do olimpijczyka” w Warszawie. W całych zmaganiach rywalizowało ze sobą ponad 500 zawodników z 63 klubów pływackich z całej Polski. W każdej konkurencji startowało ok. 100 uczestników. Zawodnicy Nemo Lipno zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności: Martyna Zakrzewska zajęła szóste miejsce na 100 m stylem grzbietowym oraz ósme miejsce na 100 m stylem zmiennym, Nikodem Maklakiewicz - ósme miejsce na 100 m stylem klasycznym, a Zuzanna Lewandowska - dziewiąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

Tydzień później lipnowscy pływacy, już w większym składzie, świetnie wypadli w Grudziądzkim Pucharze Orki. W zawodach brała udział większość klubów z naszego województwa. Zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnym przygotowaniem stylowym, gdyż każdy uczestnik musiał wystartować w czterech konkurencjach, płynąc każdym stylem.

Zawodnicy Lipnowskiego Klubu Pływackiego „Nemo” osiągnęli świetne wyniki w ogólnej klasyfikacji po czterech konkurencjach: Martyna Zakrzewska - drugie miejsce, Karolina Górzyńska, Zuzanna Lewandowska, Maciej Rakowski – czwarte miejsce, Julia Cyranowicz - piąte miejsce, Nikodem Maklakiewicz – szóste miejsce. Wspaniale zaprezentowała się także sztafeta dziewcząt z rocznika 2010 w składzie: Marta Wojciechowska, Maria Pasikowska, Karolina Górzyńska i Martyna Zakrzewska, która zdobyła złoty medal, osiągając olbrzymią przewagę nad sztafetami z innych klubów. Przykład z młodszych zawodniczek wzięły też dziewczęta z rocznika 2008 – po niezwykle emocjonującym starcie i walce do ostatnich metrów, sztafeta w składzie Zuzanna Lewalska, Natalia Chlebowska, Agata Kowalska, Julia Cyranowicz zwyciężyła konkurencję i zdobyła złoty medal.

Osiągnięte sukcesy, poprawione rekordy życiowe i niezwykłe emocje obudziły w zawodnikach na nowo głód sukcesów. Wierzymy, że mimo trudnego czasu, jeszcze nie raz będziemy mogli cieszyć się sukcesami zawodników Nemo Lipno!

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%