Udana runda Jakuba Wawszczyka w PKO Ekstraklasie

16:34, 26.12.2019 M.J. Aktualizacja: 00:19, 07.01.2020
Skomentuj Fot. Wojciech Szymański/arka.gdynia.pl Fot. Wojciech Szymański/arka.gdynia.pl

Zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej PKO Ekstraklasy. W tych rozgrywkach występuje pochodzący z Lipna Jakub Wawszczyk, który reprezentuje barwy Arki Gdynia.

Kuba, który gra na pozycji lewego obrońcy w rundzie jesiennej (dokładnie 21 września) zadebiutował w Ekstraklasie. Rozegrał całe spotkanie w wygranym 4:1 meczu z ŁKS Łódź. W tym spotkaniu zaliczył nawet asystę. W sumie, w całej rundzie jesiennej Jakub Wawszczyk rozegrał 558 minut w najwyższej lidze piłkarskiej w kraju, a także 90 minut w rozgrywkach Totolotek Puchar Polski. Łącznie w Arce wystąpił w ośmiu spotkaniach.

W ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku Arka grała na wyjeździe z Lechem Poznań. Na boisku padł remis 1:1. Wychowanek Mienia Lipno wszedł na boisko w 69. minucie.

Jakub Wawszczyk kontrakt z gdyńskim klubem ma podpisany do 30 czerwca 2021 roku. Jest bardzo ambitnym i pracowitym zawodnikiem, więc na pewno będziemy mieli jeszcze wiele powodów do dumy z naszego jedynaka w Ekstraklasie.