Zamknij

Dieta wegetariańska dla aktywnych

13:23, 24.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:23, 24.04.2019

Czy mięso jest konieczne dla rozwoju sportowego?

Zdrowe życie i kariera sportowa to obecnie bardzo popularny sposób na zaspokojenie osobistych aspiracji. Coraz częściej decydujemy się na świadome odżywianie i uprawianie amatorskie lub półamatorskie sportów różnego rodzaju w celu poprawy nie tylko naszych osiągnięć, ale przede wszystkim naszego zdrowia. Regularny ruch i zdrowe żywienie to działanie profilaktyczne przeciwko dziesiątkom chorób dotykających nasz świat. Wielu z nas mięso kojarzy się z obowiązkowym punktem w menu, szczególnie dla osób aktywnych fizycznie lub pracujących niekoniecznie przy biurku. Jednak catering wegetariański absolutnie nie wyklucza możliwości dobrych osiągnięć sportowych.

Podstawowe założenia dietetyczne

Zaczynając od naszego pochodzenia i budowy warto jest wspomnieć o tym, iż z biologicznego punktu widzenia, a także z naszych praktyk żywieniowych, jesteśmy wszystkożercami. Dieta nawet największego zwolennika mięsa powinna być uzupełniana o warzywa i owoce z bardzo wielu względów. Po pierwsze, dostarczenie wielu witamin i minerałów jest niemożliwe poprzez dietę typową mięsną. Po drugie natomiast osoby stosujące catering dietetyczny w tradycyjnej formie, gdzie mięso uzupełniane jest odpowiednimi składnikami naturalnymi zawierającymi szereg przydatnych substancji, zgodnie przyznają że ich ogólne samopoczucie i kondycja znacznie się poprawiły.

Drugim ważnym założeniem jest także to, iż dieta to przede wszystkim spełnienie zapotrzebowania na określone makroelementy. Wykluczenie z niej mięsa nie jest wcale równoznaczne z zachwianiem proporcji makroskładników względem siebie. Powoduje to w bardzo prosty sposób, iż dieta pozbawiona mięsa nie musi być niezbilansowana. Przekonania lub chęć dywersyfikacji źródeł białka i nie tylko nie musi oznaczać wcale zachwiania diety i przeszkód w karierze sportowej.

Samodzielne gotowanie czy dietetyczny catering wegetariański?

Wiele osób samodzielnie podejmujących decyzję o odrzuceniu mięsa ze swojego jadłospisu decyduje się na samodzielne gotowanie i poszukiwanie inspiracji kulinarnych. Jednakże gotowanie to w obecnym świecie coraz częściej taki wydatek czasu, na który nie możemy sobie pozwolić. Nieregularny czas pracy, stanowiska kierownicze wymagające zabierania pracy do domu i coraz częstsze całodniowe wyjazdy służbowe są tym, co skutecznie utrudnia planowanie żywienia. Jednak wegetariańska dieta pudełkowa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. My, jako osoby chcące się świadomie odżywiać, możemy w każdej chwili podjąć decyzję o stałym abonamencie dietetycznym, lub też o okazjonalnym zamawianiu jadłospisu na cały dzień. Otrzymane w formie wygodnych jednorazowych opakowań posiłki są tym, co może nie tylko dać nam nawyk reżimu żywieniowego w kwestii regularnych godzin spożywania, ale również i pozwolić zjeść nawet podczas pracy przy komputerze, bez konieczności opuszczania biura.

Jak wygląda przykładowy dzień z wegetariańską dietą pudełkową?

To pytanie przyświeca każdemu, kto kiedykolwiek zastanawiał się nad skorzystaniem z abonamentu na fit posiłki dostarczane wprost do domu lub miejsca pracy. Dzień zaczynamy naturalnie od śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem. Odpowiednia ilość energii zapewniana jest przez zdrowe cukry pochodzenia naturalnego, które to mogą występować w postaci produktów pełnoziarnistych. Następnie, zależnie od rozkładu dnia w godzinach od 10 do 13, możemy pozwolić sobie na lekkostrawną przekąskę w postaci drugiego śniadania. Następnie, po powrocie z pracy otwieramy pudełko z obiadem, najbardziej treściwym posiłkiem ugotowanym bez użycia mięsa. Kolejne opakowania diety pudełkowej to wegetariański podwieczorek i kolacja. Sposób i czas doręczenia zestawu żywieniowego na cały dzień różni się w zależności od dostawcy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%