Zamknij

Słuchawki na USB ? stojąc przed zakupem

09:54, 18.03.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:02, 18.03.2019

Wydaje się, że zakup słuchawek USB jest czymś banalnie prostym. Przestawienie się z klasycznego złącza mini-jack, jakie jest wykorzystywane w większości słuchawek, na USB może zarówno dać nam nowe możliwości, ale i stworzyć pewne ograniczenia. Warto poznać wcześniej czym charakteryzują się słuchawki tego typu chociażby po to, aby nie być rozczarowanym po zakupie i nie żałować wydanych pieniędzy.

Słuchawki na USB – kiedy się przydadzą i jakie mają wymagania

Należy zacząć od tego, w jakich sytuacjach, sprzęt tego typu znajdzie swoje zastosowanie. Jeżeli zależy nam wyłącznie na korzystaniu z nich podczas jazdy samochodem, nie trzeba się bardzo wykosztować. Jeżeli jednak zamierzamy kupić słuchawki USB z zamiarem słuchania w nich muzyki, audiobooków, czy też filmów, potrzeba wybrać te, które zagwarantują najwyższą jakość dźwięku. Mimo tego, że wówczas wydatek będzie większy, warto zainwestować, aby zyskać poczucie pełnej satysfakcji. Dodatkowo, czasami przydadzą się nam słuchawki z mikrofonem USB. Jeżeli chodzi o słuchawki telefoniczne, jest to praktycznie standard, natomiast w wypadku innych rozwiązań, może już to nie być tak oczywiste. Jeśli planujemy korzystać chociażby z komunikatorów internetowych, dobrze mieć słuchawki z mikrofonem.

Dla tych, którzy rzadziej korzystają z rozmów internetowych, opracowano modele słuchawek, w których istnieje możliwość odpięcia mikrofonu. Ważne, aby zwrócić uwagę na kwestię trwałości materiałów, wygody i komfortu użytkowania. W tym ostatnim, znacznie pomoże dostatecznie długi przewód. Jeżeli okaże się on za długi, nie ma poważnego problemu, ponieważ można go np. podwiązać. Gorzej jednak, kiedy okaże się on za krótki.

Bardzo rzadko mamy niestety okazję przetestować słuchawki jeszcze przed zakupem, dlatego powinniśmy zaczerpnąć opinii chociażby za pomocą jakiegoś forum internetowego, bądź po prostu poczytać recenzjd innych klientów.

Wady i zalety słuchawek USB

Słuchawki komputerowe ze złączem USB, nie są tak uniwersalne jak te z wtyczką mini-jack. W związku z tym, wiele urządzeń może być wyeliminowanych z użytku. Takie sprzęty jak radioodbiorniki, odtwarzacze mp3, kina domowe, odtwarzacze DVD i BluRay, instrumenty oraz telewizory, po prostu nie posiadają takiego złącza. Adaptery, przejściówki itp. mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu, aczkolwiek nie zawsze opłaca się ryzykować znaczny spadek jakości.

Ponadto, dokonując zakupu, często będzie konieczne zaopatrzenie się w model gwarantujący kompatybilność. Niestety, większość słuchawek do komputera jest zaprojektowana w taki sposób, aby działały wyłącznie z określoną rodziną urządzeń bądź wyłącznie z jednym. Świetnym przykładem są słuchawki dedykowane do telefonów komórkowych. Wówczas sprawia to, że mamy tylko jedno wyjście. Chociaż złącze USB wydaje się być bardzo uniwersalne, wymienić można pewne rodzaje wtyczek, którzy nie można stosować zamiennie.

Nie można myśleć, że kupno słuchawek PC ze złączem USB, wiąże się z samymi niedogodnościami. Często posiadają one własny interfejs audio, a w przypadku, kiedy karta dźwiękowa w naszym komputerze nie staje na wysokości zadania, ta wbudowana w słuchawki może sprawić, że dźwięk będzie brzmiał zdecydowanie lepiej. Dzięki temu, problem występowania wszelkich zakłóceń, jakie pojawiają się przy złączach mini-jack, może zostać pominięty. Dodatkowo, słuchawki USB poradzą sobie nieźle, kiedy podłączymy je do komputera pozbawionego jakiejkolwiek karty dźwiękowej. Możemy uzyskać bezstratną i cyfrową emisję dźwięku.

Co ciekawe, niektóre modele posiadają dodatkową możliwość złożonej regulacji brzmienia, a nie tylko samej głośności, jak to najczęściej bywa. Jeżeli należymy do grupy osób, które nie są do końca przekonane do słuchawek na USB, możemy znaleźć w sklepach specjalne adaptery, które umożliwiają podłączenie do komputera słuchawek tradycyjnych ze złączem mini-jack. Dzięki temu, możemy uzyskać cyfrową jakość dźwięku. Takie rozwiązanie znacznie poszerza skalę zastosowań, bez nakładania kolejnych ograniczeń.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%