Zamknij
REKLAMA

Dramat 38-letniej Polki w Tunezji. Była bita i przetrzymywana. Policja ujawnia...

13:00, 28.09.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj
REKLAMA

Miła być podróż i znajomość życia, a był koszmar, którego nie zapomni już nigdy. Polka wyleciała do Tunezji do poznanego przez Internet mężczyzny. W powrocie do kraju pomogła jej m.in. policja i Interpol. 

Uwięziona w Tunezji 38-letnia kobieta skontaktowała się ze śląskimi policjantami Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. 

W wiadomościach wysyłanych do policjanta prosiła o ratunek. Informowała, że jest uwięziona i bita przez swojego oprawcę.

- Numer służbowy policjanta miała zapisany, gdyż kilka lat wcześniej była świadkiem w jednej ze spraw kryminalnych - informuje Wirtualna Polska. 

Policja ujawniła treść wiadomości, jakie przesyłała kobieta. Fot. Śląska Policja

Służby musiały działać szybko. Kryminalni ze Śląska nawiązali współpracę z ambasadą w Tunezji, konsulem, a także za pomocą Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej powiadomili Interpol. 

Interpol z kolei zawiadomił służby w Tunezji. Tamtejsi policjanci odnaleźli i uwolnili kobietę. 

- Z informacji, jakie przekazała polskim śledczym ambasada w Tunezji, kobieta była porwana i przetrzymywana oraz bita. Tunezyjczyk planował również nawiązać kontakt z jej bliskimi w celu wymuszenia od nich środków finansowych - informuje śląska policja. 

Dzięki staraniom służb kobieta odzyskała wolność i wczoraj bezpiecznie wróciła do kraju. Pieczę nad sytuacją Polki w Tunezji objął Minister Spraw Zagranicznych.

-  Apelujemy o ostrożność i mniej zaufania do osób, które kontaktują się z nami za pomocą mediów społecznościowych, usiłując nawiązać zażyłą relację. To tym bardziej ryzykowne i niebezpieczne, jeżeli osoba, którą jesteśmy zainteresowani, namawia nas do opuszczenia kraju i przyjazdu do jej ojczyzny. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym. Jeśli osoba, z którą korespondujemy, bardzo szybko buduje z nami "bliską" relację, zachęca do samotnych odwiedzin, prosi o pieniądze to takie sygnały powinny wzmóc naszą czujność i ostrożność - wskazuje Policja.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%