Zamknij
REKLAMA

Co za odkrycie we wnętrzu Ziemi! Naukowcy są w szoku!

10:02, 24.01.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Naukowcy odkryli dziwne struktury pomiędzy jądrem, a płaszczem Ziemi. Pozwoliła im na to nowa metoda analizy danych dotyczących trzęsień. 

Chociaż zjawisko to było już wcześniej znane, to okazało się, że jest znacznie bardziej rozpowszechnione.

Sejsmolodzy zdecydowali się na analizę sposobu, w jaki rozprzestrzeniają się trzęsienia i wstrząsy ziemi. Dotychczasowe badania dawały niewielki obraz tego, co dzieje się na granicy jądra i płaszcza Ziemi.

Za nowe odkrycia odpowiedzialni są naukowcy z University of Maryland, Johns Hopkins University i Tel Aviv University.

Jak donosi Wirtualna Polska, "do przeprowadzenia dokładnej analizy z wykorzystaniem Sequencera, wykorzystano dane zbierane przez 30 lat."Sequencer został zaprojektowany do przeszukiwania dużych zbiorów danych astronomicznych w poszukiwaniu wzorców, ale odpowiednie dopasowanie algorytmów pozwoliło na analizę danych sejsmicznych. 

Przebadano konkretne rodzaje fal. Zdecydowano się również na poszukiwaniu tego, co mogło zostać niezauważone w poprzednich badaniach i analizach.

Decyzja ta okazała się kluczowa dla nowych odkryć. 

- Odkryliśmy wiele struktur pomiędzy płaszczem a jądrem Ziemi, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia - mówi geolog Doyeon Kim z University of Maryland, cytowany przez Wirtualną Polskę. 

Teraz naukowcy będą potrzebowali czasu, by odpowiednio zbadać czym są te struktury. Jednak już to odkrycie jest dla niech przełomowe i niezwykle ekscytujące.  

- Sequencer jest w stanie analizować dane, w sposób, o jakim wcześniej nie marzyliśmy - przyznaje geolog Vedran Lekić z University of Maryland.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%