Zamknij
REKLAMA

Będzie powrót do zdalnej nauki? Minister zdrowia mówi o planach rządu

09:50, 07.11.2021 | Źródło: Wirtualna Polska / RMF FM
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Duża liczba zakażeń koronawirusem jest powodem rozważań rządu na temat wprowadzenia obostrzeń. Czy możemy spodziewać się zamknięcia szkół? Uczniowie przejdą na hybrydowy lub zdalny tryb nauczania? Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił o tym na antenie stacji RMF FM.

Prof. Sylwia Kołtan, konsultant krajowa w dziedzinie immunologii klinicznej uważa, że dzieci są  "rezerwuarem wirusa, niekiedy cichym, przez to przyczyniają się do szerzenia zakażenia".

- Zdaję sobie sprawę, że trudno wytłumaczyć, zwłaszcza maluchom, żeby zachowywały dystans czy nieustannie nosiły maseczki. Dlatego też szkoły są obecnie "wylęgarnią zarazy". I prawda jest taka, że teraz to często dorośli zakażają się od dzieci - cytuje Kołtan Wirtualna Polska. 

Podobnego zdania jest minister zdrowia, Adam Niedzielski. Na antenie RMF FM tłumczył, że "blisko połowa ognisk, to są ogniska szkolne". 

- A jeżeli liczy się nawet osoby, które są w tych ogniskach dotknięte ryzykiem transmisji, to jest ich ponad 100 tys. I mówię tu o samych szkołach - dodawał.

Decyzja na temat zamknięcia szkół to złożony aspekt.

- Trzeba zważyć różne aspekty - z jednej strony oczywiście jest ograniczenie wirusa, ale z drugiej strony mamy stosunkowo małą zakaźność i szkodliwość dla dzieci. Mamy też już doświadczenie, że niechodzenie dzieci do szkoły, tryb hybrydowy czy zdalny, ma bardzo poważne konsekwencje - tłumaczył minister.

W najbliższym czasie nie należy się zatem spodziewać odgórnych decyzji.

O zmianie trybu nauki, tak jak do tej pory, w zależności od skali i liczby przypadków decydować będą, na poziomie lokalnym, dyrektorzy placówek. 

(Źródło: Wirtualna Polska / RMF FM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%