Zamknij
REKLAMA

Będzie kolejna fala zakażeń? Padła konkretna data

15:45, 29.06.2021 | Źródło: Wirtualna Polska / Radio Plus
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Polski rząd poważnie liczy się z czwartą falą pandemii. Ta ma nastąpić jeszcze pod koniec wakacji. W tej sprawie odbyło się spotkanie premiera Morawieckiego z ministrem zdrowia.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o rosnącym zagrożeniu, które powoduje kolejny wariant COVID-19. W sprawie tzw. wirusa delta odbyło się rządowe spotkanie. 

- Kolejny wariant COVID-19, nazwany Delta, rozprzestrzenia się po świecie. Według specjalistów jest dużo bardziej zaraźliwy niż dotychczasowe odmiany. Musimy za wszelką cenę ograniczyć jego skutki - podkreślił Mateusz Morawiecki, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, na której Morawiecki przestrzegał, że "nie wygraliśmy jeszcze walki epidemicznej". Ponadto zachęcał do szczepień przeciw COVID-19. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył natomiast, że stopniowe łagodzenie restrykcji, "na razie nie wpływa na wzrost liczby zakażeń". 

- Luzowanie obostrzeń nie prowadzi do wzrostu zakażeń. Głównym ryzykiem jest wpływ mutacji - stwierdził Niedzielski.

Politycy najbardziej obawiają się wirusa delta. To on ma być odpowiedzialny za kolejną falę zachorowań. Szef resortu zdrowia podał nawet prawdopodobną datę kolejnej fali choroby.

- Istnieje prawdopodobieństwo, że czwarta fala pandemii pojawi się w drugiej połowie sierpnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister w rozmowie w Radiu Plus zwracał uwagę, że "to, co działo się z epidemią w Wielkiej Brytanii, po około miesiącu rozpoczyna się również w Polsce". Tam nowa odmiana odpowiedzialna jest za aż 90 procent nowych zachorowań. 

Niedzielski podkreślał jednak, że skala nowych przypadków nie przełoży się, tak jak w poprzednich falach epidemii, na liczbę hospitalizacji i zgonów. 

(Źródło: Wirtualna Polska / Radio Plus)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%