Zamknij
REKLAMA

Rewolucja w narodowym programie szczepień! Rząd przedstawił szczegóły

15:28, 30.03.2021 | M.O.
Skomentuj
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach dotyczących szczepień przeciwko koronawirusowi. Zgodnie z planem rządu wszyscy chętni mają być zaszczepieni do końca sierpnia. 

O godzinie 15 premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zwołali konferencję prasową na Stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji przedstawione zostały zmiany w harmonogramie szczepień.

- Musimy jak najlepiej przygotować infrastrukturę i pozyskać szczepionki - nie ma dnia, żebyśmy nie przynaglali odpowiednich instytucji unijnych. Na skutek naszej interwencji szybciej została przyjęta szczepionka J&J. Tu każdy dzień się liczy. Do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. 

Dodawał również, że chce by program szczepień przebiegał sprawnie, dlatego podjęto decyzję o rozszerzeniu liczby miejsc, gdzie można wykonywać szczepienia.

- Postawiłem cel, by miesięcznie można było wykonywać szczepienia 10 mln osób - dodawał. 

Jak mówił szef KPRM Michał Dworczyk, rząd po trzech miesiącach pracy wyciągnął wnioski i stwierdził, że do tej pory problemem była dostępność szczepionki, a teraz największym wyzwaniem będzie wydajność.

- Uruchomimy możliwość szczepienia dla pojedynczych ratowników medycznych i pielęgniarek. Wprowadzimy punkty drive-through oraz szczepienia w miejscu pracy, w aptekach - wymienia Dworczyk. 

 

Od 12 kwietnia mają rozpocząć się zapisy na szczepienia.

- Pierwszy będzie rocznik 1962, potem przez kolejne dwa tygodnie, aż do rocznika 1973 będzie trwała rejestracja. Każdego dnia uruchamiamy kolejną grupę - powiedział Dworczyk.

Jak stwierdzono system musi być jak najprostszy, dlatego rząd zdecydował zrezygnować z etapu II i III i wprowadzić szczepienia populacyjne. 

(M.O. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%