Zamknij
REKLAMA

Funkcjonariusze kontrolują przestrzeganie obowiązujących przepisów sanitarnych

14:21, 30.03.2021 | M.M.
Skomentuj Fot. KPP w Lipnie
REKLAMA

Nie ustają działania prewencyjno - kontrolne pod kątem przestrzegania obowiązujących przepisów sanitarnych, mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii coronawirusa. W czasie weekendu policjanci skontrolowali 73 obiekty. 39 razy sięgnęli po środki oddziaływania wychowawczego i kary.

W ostatnim czasie służby odnotowały wzrost zakażeń coronawirusem na terenie kraju. Nadal wymagane jest przestrzeganie obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się epidemii. Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa, a także częsta dezynfekcja rąk i szczepienia. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. Także podczas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy powinniśmy zadbać przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo naszych najbliższych.

Informacje o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa i wprowadzonych obostrzeniach znajdują się na stronie rządowej gov.pl.

Najczęściej łamanym przepisem jest art. 116§1a Ustawy Kodeks Wykroczeń mówiący o konieczności przestrzegania zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Z tego artykułu policjanci mogą ukarać na przykład za wynikający z § 25 Rozporządzenia Rady Ministrów (z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii) obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

W miniony weekend (27-28.03.2021) policjanci skontrolowali 73 obiekty takie jak sklepy, hipermarkety, targowiska, stacje paliw i dworce. Na osoby niestosujące się do obostrzeń nałożyli 31 mandatów karnych. Cztery razy zastosowali pouczenie i wystosowali cztery wnioski o ukaranie do sądu.

podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie

(M.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BabciaBabcia

5 1

Pisałam dlaczego policja nie skontroluje kościoły. W niedzielę było około 150 osób. W piątek dzieci idą do spowiedzi ciekawe ile będzie ludzi. Dlaczego mój wpis został usunięty? 15:51, 30.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%