Zamknij
REKLAMA

W święta w domach skontroluje nas policja? Mundurowi mówią wprost!

11:00, 27.03.2021 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Czy w Wielkanoc policja zapuka do naszych drzwi i sprawdzi ilość gości? Rzecznik mundurowych mówi, że będą reagować również na tego typu zgłoszenia.

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce nie napawa optymizmem. W piątek (26 marca) zdiagnozowano ponad 35 tysięcy nowych zakażeń, co jest jak dotąd najwyższym wynikiem w czasie pandemii.

Rząd zdecydował się na wprowadzenie w Polsce kolejnych ograniczeń. Od soboty (27 marca) zamknięte zostały sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych. W sklepach obowiązują nowe zasady odległości. Od teraz będzie to 1 osoba na 20 m2, a takie same zasady wprowadzone zostaną w kościołach.

Czy możemy się liczyć z tym, że w święta zapuka do nas policja?

- W trakcie świąt wielkanocnych nie będziemy prowadzić wyrywkowych kontroli w domach. Natomiast w przypadku zgłoszeń trzeba liczyć się z tym, że policjanci będą reagować – mówi w rozmowie z Onetem rzecznik komendanta głównego insp. Mariusz Ciarka na temat obostrzeń. – Tak samo w przypadku nabożeństw. Jeśli otrzymamy informacje, że są łamane przepisy w kościołach, to nie będziemy stosować taryfy ulgowej – dodaje.

Jak podaje Onet, tylko w ostatniej dobie policjanci wystawili ponad 3 tys. mandatów karnych za niezasłanianie ust i nosa, skontrolowali prawie 9 tys. placówek handlowych i przeprowadzili ponad 3 tys. kontroli w środkach transportu publicznego

Mariusz Ciarka zapewnia jednak, że policjanci nie będą prowadzić wyrywkowych kontroli w domach, ale będą reagować na zgłoszenia. 

– Staramy się też oddziaływać prewencyjnie. Praktycznie we wszystkich miejscowościach, gdzie są kościoły, policjanci prowadzą wcześniej rozmowy z proboszczami i administratorami tych obiektów religijnych i tłumaczą, żeby zwracali uwagę na przestrzeganie zasad, zapewniali środki dezynfekujące, a w przypadku braku dyscypliny zwracali uwagę swoim parafianom – wyjaśnia Onetowi Mariusz Ciarka.

Najnowsze obostrzenia będą obowiązywać do 9 kwietnia włącznie. 

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%