Zamknij
REKLAMA

Gdzie Polacy zarażają się koronawirusem? Minister ujawnia dane

12:30, 22.03.2021 | M.O. / PAP
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnił najnowsze dane dotyczące tego, gdzie obecnie najczęściej Polacy zarażają się koronawirusem. O jakie miejsce chodzi? 

W ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono 14 578 nowych przypadków COVID-19 i 65 zgonów. To kolejny wzrost w stosunku do minionych siedmiu dni. 

Na początku marca (1 marca) informowaliśmy o 4 786 zakażeniach i 24 zgonach, 8 marca nowych przypadków było już 6 170, a także 32 zgony. Tydzień temu (15 marca) natomiast 10 896.

- Przez ostatni tydzień ta dynamika zachorowań była naprawdę duża, większa niż w poprzednich tygodnia. To znajduje swoje odzwierciedlenie w sytuacji w szpitalnictwie, czyli na tej pierwszej linii frontu walki z koronawirusem - mówił Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia twierdzi, że na wzrosty należy przygotować się jeszcze w ciągu dwóch, a nawet trzech tygodni. 

- Obostrzenia, które zadziałały na Warmii i Mazurach, równie skutecznie – szybciej mam nadzieję – zadziałają w skali ogólnopolskiej po to, żeby wyhamować ten wzrost - dodawał Niedzielski.

Minister mówił także, gdzie aktualnie Polacy najczęściej zarażają się koronawirusem. Zdaniem Niedzielskiego są to zakłady pracy i apeluje do pracodawców.  

- Otrzymałem raport sanepidu ws. ognisk zachorowań w kraju, prawie 50 proc. z nich jest identyfikowanych w zakładzie pracy. Apeluję, aby przechodzić na pracę zdalną - kończy. 

(M.O. / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%