Zamknij
REKLAMA

To już się dzieje. Tam musisz mieć koronapaszport!

10:00, 04.02.2021 | Źródło: o2
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

W Danii zostanie wprowadzony system cyfrowych koronapaszportów, które mają potwierdzać przyjęcie szczepionki. System wejdzie w życie już w marcu. 

Dania to pierwszy kraj w Europie i na świecie, który zdecydował się na taki krok. 

- Możemy być jednym z pierwszych krajów na świecie, który wprowadzi takie rozwiązanie - podkreślił minister finansów, Morten Bodskov.

Rząd w Danii poinformował, że dane o zaszczepieniu będą dostępne na stronie internetowej sundhed.dk, a za kilka miesięcy powstać ma "rozwiązanie techonologiczne". Pozwoli ono na posiadanie paszportu przy sobie. Koronapaszport będzie dostępny w telefonie.

W czym pomóc ma takie niezwykły dokument?

Koronapaszporty mają pomóc przedstawicielom biznesowym w odbywaniu podróży służbowych. 

- Najważniejsze jest powstrzymanie rozwoju koronawirusa, ale są części społeczeństwa, które muszą się rozwijać, a społeczność biznesowa powinna mieć możliwość podróżowania – stwierdził przedstawiciel duńskiego rządu.

To jednak nie koniec. W Danii mówi się, że konieczność posiadania paszportu ma pozwolić na pełne uczestnictwo w innych sferach życia. 

Konieczność posiadania takiego dokumentu może być wymagana w przypadku chęci uczestnictwa w dużych koncertach muzycznych czy wydarzeniach kulturalnych. 

W myśl duńskiego programu szczepień wszyscy obywatele tego kraju mają zostać zaszczepieni przeciw COVID-19 do połowy roku. 

(Źródło: o2)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%