Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla jednostek powiatu lipnowskiego w ramach walki z COVID 19

14:37, 15.12.2020 | P.R.
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lipnie
REKLAMA

Władze Powiatu Lipnowskiego podejmują szereg działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie powiatu oraz  minimalizację skutków wystąpienia COVID19. Tym razem udało się pozyskać m.in. urządzenia do oczyszczania powietrza, do dezynfekcji poprzez natrysk oraz lampy bakteriobójcze.

Sprzęt został pozyskany w ramach projektu „Kooperacja- efektywna i  skuteczna”  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Działanie 2.5 Skuteczna pomoc społeczna Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, a jego łączna wartość wynosi 42.910,00zł. 

Sprzęt dzisiaj (11.12 br.) został przekazany do Domu Pomocy Społecznej, Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych („Parkowa”, "Na zakręcie” oraz „Zakątek”) tak, aby mógł jak najszybciej służyć ich mieszkańcom, a także do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lipnie. 

Bezpieczeństwo sanitarne oraz zdrowie naszych podopiecznych przebywających w Domu Pomocy Społecznej i naszych wychowanków w Placówkach oraz zatrudnionego w tych jednostkach  personelu jest dla mnie ogromnie ważne. Są to duże skupiska zbiorowego zamieszkania i w takich miejscach wszelkie urządzenia wspomagające ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa i niwelowanie skutków zakażeń są nie do przecenienia. To nie tylko wsparcie dla mieszkańców, ale także realna pomoc dla pracowników, na których barkach w dobie panującej pandemii spoczęły szczególne obowiązki związane z zapewnieniem podopiecznym sprawnego, bezpiecznego funkcjonowania w reżimie sanitarnym, a także normalnego, pogodnego i pozytywnego emocjonalnie znoszenia przebywania w warunkach izolacji. Za ich pracę i zaangażowanie pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

źródło: Starostwo Powiatowe w Lipnie

(P.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA