Zamknij
REKLAMA

Szpital tymczasowy w naszym województwie zostanie otwarty w najbliższych dniach

13:04, 11.12.2020 | PAP
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski, przedstawiając w Sejmie informację w sprawie stanu przygotowania podmiotów leczniczych na zwiększoną liczbę zachorowań na COVID-19, wskazywał w czwartek, że szpitale tymczasowe, które zostały zbudowane w ostatnim czasie, są postawione w stan gotowości - niektóre z nich nie są uruchamiane, ale nie są też zamykane.

W części województw szpitale tymczasowe już działają i przyjmują pacjentów. W innych są dopiero szykowane, m.in. wyposażane w sprzęt. Są też województwa, gdzie placówki te są gotowe, ale trwa nabór personelu medycznego do nich.

- One mają być naszym zabezpieczeniem, czwartą linią obrony, jeśli chodzi o ryzyko pojawienia się trzeciej fali - zaznaczył Niedzielski.

Szpital tymczasowy w Ciechocinku w woj. kujawsko-pomorskim zostanie otwarty w najbliższych dniach. Placówka powstaje na bazie 22 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego.

- Szpital tymczasowym jest tworzony, bo spodziewaliśmy się, że pandemia bardziej będzie się rozszerzała. Od pewnego czasu sytuacja ustabilizowała się, od ponad miesiąca mamy podobną liczbę chorych w szpitalach. Jednak liczba nowych przypadków zakażeń jest wysoka, co jest powodem naszych zmartwień - powiedział Bogdanowicz.

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA