Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla szpitala w ramach walki z COVID 19

14:03, 28.07.2020 | P.R.
Skomentuj fot. Marcin Jaworski (archiwum)
REKLAMA

Powiat lipnowski zakupił ze środków pozyskanych dzięki zbiórce na wsparcie działań związanych z przeciwdziałaniu zarażeniom oraz skutkom zachorowań na COVID- 19 nowy sprzęt dla lipnowskiego szpitala. W siedzibie „Szpitala Lipno” sp. z o.o. miało miejsce oficjalne przekazanie sprzętu medycznego o wartości 58 700,27 zł.

Zakupiony sprzęt oczywiście nie będzie służył tylko i wyłącznie osobom, których wirus dotknął, ale każdemu pacjentowi, który będzie mógł z niego skorzystać w trakcie leczenia, czyli potencjalnie nam wszystkim. Dzięki zebranym środkom zakupiono i przekazano do lipnowskiej lecznicy m.in.: drabinki gimnastyczne, bieżnię inSPORT line Mystra, rower treningowy, rower rehabilitacyjny, rotor rehabilitacyjny składany, trener balansowy, bloczek rehabilitacyjny KC/38, lustro korekcyjne pojedyncze L-01, rehabilitacyjny rotor do kończyn górnych, kabinę UGUL, leżanki metalowe NORMA MINI, podnośnik jezdny, tor do nauki chodzenia, Artromot K1 comfort cip + podstawa jezdna, OPAL stół rehabilitacyjny z elektryczną regulacją wysokości, materace składane rehabilitacyjne oraz wiele innego drobnego sprzętu.

- W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za okazane wsparcie, zaangażowanie i pomoc. Co dzień docierają i do mnie i do mieszkańców nowe informacje, że koronawirus nie odpuszcza. Cały czas zabiegamy by zarówno personelowi medycznemu szpitala, jak i jego pacjentom zapewnić jak najbezpieczniejsze warunki pracy i leczenia. Nasz szpital nie został wskazany jako szpital jednoimienny, gdzie całość usług podporządkowano leczeniu osób z koronawirusem COVID-19. Jednakże nie ma co ukrywać, że choroba ta jest dla nas czymś nowym i tak naprawdę z jej ostatecznymi skutkami i oddziaływaniem na organizm ludzki przyjdzie nam się zmierzyć w następnych latach. Dlatego też zakupiony sprzęt służy przede wszystkim przywracaniu osobom chorym jak najpełniejszej sprawności fizycznej i ruchowej, tak aby w jak największym stopniu mogli powrócić do pełni zdrowia i samowystarczalności. Mam nadzieję, że przekazany sprzęt będzie dobrze służył wszystkim potrzebującym, a ze swej strony życzę Państwu dużo zdrowia, tak aby nie był on nigdy potrzebny - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(P.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZdziwionyZdziwiony

3 0

A czasami ta zbiórka nie była na pomoc w walce z COVid w sensie maseczki, rękawice stroje dla personelu medycznego? 14:13, 29.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA