Zamknij
REKLAMA

Duża akcja dezynfekcji przed Bożym Ciałem. Obejmować będzie...

13:32, 05.06.2020 | M.J
Skomentuj Fot. Piotr Rogeński/nadesłane
REKLAMA

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Bożego Ciała, które jednoczą wiernych w całym kraju oraz mając na uwadze podjęte przez Biskupów Włocławskiego, Toruńskiego i Płockiego decyzje, że główne uroczystości tego dnia odbędą się w obrębie terenów przykościelnych starosta lipnowski Krzysztof Baranowski zdecydował, że w najbliższych dniach przeprowadzona zostanie dezynfekcja tych terenów.

Będzie to bardzo duże przedsięwzięcie ze względów organizacyjnych, ponieważ cała akcja została zaplanowana na dzień 10 czerwca i obejmie swoim działaniem szereg parafii z terenu naszego Powiatu.

W Dekanacie Lipnowskim dezynfekcja zostanie przeprowadzona w następujących parafiach: Matki Bożej Częstochowskiej Brzeźno koło Lipna, Św. Michała Archanioła Czarne, Św. Jadwigi Śląskiej  Karnkowo, Św. Wojciecha Kikół, Bł. Michała Kozala i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lipnie  oraz Św. Mateusza Apostoła w Ostrowitem. W Dekanacie Czernikowskim parafie: Świętego Krzyża w Suminie i Św. Anny w Trutowie. W Dekanacie Szpetalskim obejmie parafie: Św. Anny w Bobrownikach, Podwyższenia Krzyża Świętego w Grochowalsku, Św. Wawrzyńca we Wielgiem oraz Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zadusznikach. W  Dekanacie Dobrzyńskim zostaną zadaniem objęte parafie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dobrzyniu n. Wisłą oraz Św. Marii Magdaleny w Mokowie. W Dekanacie Tłuchowskim parafie Miłosierdzia Bożego i Zwiastowania NMP w Skępem oraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie, natomiast w Dekanacie Dobrzyń nad Drwęcą parafia Św. Barbary w Chrostkowie.

- Osoby, które wykonywać będą dezynfekcje czeka ogromna praca, ponieważ wszystko musi zostać zakończone tak, aby i przygotowania do procesji Bożego Ciała i same uroczystości mogły przebiec bez zakłóceń w bezpiecznych warunkach. Obecny czas pandemii wymusza podejmowanie bardzo trudnych i rozważnych decyzji w każdej sferze naszego życia, także tej duchowej. Mam nadzieję że podjęte przez powiat działania w dużej mierze przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców i zniwelowania ryzyka podczas tak ważnego dla naszych społeczności  wydarzenia, jakim jest święto Bożego Ciała. W obecnych czasach niezmiernie ważna jest nie tylko profilaktyka w okresie pandemii, ale również poczucie wspólnoty i wsparcie, jakie daje ono jednostce - powiedział starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

źródło Starostwo Powiatowe w Lipnie

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA