Zamknij
REKLAMA

Uwaga na oszustów! Wielu z nich żeruje na pandemii

13:08, 15.05.2020 | M.J
Skomentuj Fot. freepik.com
REKLAMA

Do Państwowej Inspekcji Sanitarnej docierają informacje nt. przebierańców na terenie województwa kujawsko-pomorskiego podających się za pracowników Inspekcji Sanitarnej, ratowników medycznych bądź pracowników firm dezynfekcyjnych, którzy dokonują rzekomych rutynowych kontroli temperatury lub dezynfekcji mieszkania w związku z pandemią choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy informuje, iż pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej ani służb medycznych nie dokonują tego typu czynności.

Oszuści podszywający się pod pracowników służb medycznych/sanitarnych wchodzą w ten sposób do mieszkań i wykorzystując nieuwagę domowników okradają ich z cennych przedmiotów oraz gotówki! Osoby te podsuwają również dokumenty do podpisania, dzięki czemu wyłudzają pieniądze od nieświadomych mieszkańców.

- Przypominamy, że Państwowa Inspekcja Sanitarna nie rekomenduje żadnych firm dezynfekcyjnych do prowadzenia tego typu działań. Prosimy Państwa o wzmożenie swojej czujności, niewpuszczanie oszustów do swoich domów/mieszkań oraz niepodpisywanie podsuwanych przez nich dokumentów - czytamy w oświadczeniu.

Autor: Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy

(M.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA