Zamknij
REKLAMA

Cudownie wodoodporne prześcieradła 120x200

09:39, 06.05.2022 | materiał partnera

Wydałeś pieniądze na swój materac i chcesz, żeby jak najdłużej był w dobrym stanie. Jedną z pierwszych linii obrony, którą możesz podjąć, aby Twoja inwestycja była trwała, jest zakup nieprzemakalnego prześcieradła lub podkładu na materac. Może nie tylko uchronić materac przed plamami i rozlanymi płynami powodującymi utratę gwarancji oraz zapobiec wnikaniu roztoczy kurzu i potu do materaca, ale może również chronić Cię w pewnym stopniu przed alergiami.

Rodzaje ochraniaczy na materac 120x200

Niektóre ochraniacze na materac zakrywają wszystkie boki materaca i są zapinane na zamek błyskawiczny, inne swoim wyglądem przypominają wodoodporne prześcieradła.

Mogą być hipoalergiczne lub nie, wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych, ale pod koniec dnia wszystkie mają jedną wspólną cechę: zakrywają materac i tworzą nieprzemakalną barierę między nim a tobą — podobnie jak prześcieradło.

Wodoodporne podkładki pod materac są idealne, szczególnie do łóżeczka dziecięcego lub podczas wspólnego spania. Wodoodporną podkładkę zaprojektowano z myślą o nagłych zalaniach lub wypadkach.

Sekret nieprzemakalnych prześcieradeł w rozmiarze 120x200

Tkanina wewnętrzna w podkładach i nieprzemakalnych prześcieradłach na materac ma określone właściwości wodoodporne, grubość i rozmiar porów, które zapobiegają kontaktowi płynów z materacem, a jednocześnie pozwalają mu oddychać.

Wodoodporne ochraniacze zapobiegają wyciekom, ale nie są odporne na zabrudzenia. Regularnie myj pokrowiec i nieprzemakalne prześcieradło na materac, aby pozbyć się brudu i zapachu. Większość wodoodpornych pokryć ma wierzch z tkaniny i winylowe podłoże, więc zazwyczaj można je bezpiecznie czyścić w pralce.

Pielęgnacja pokrowca na materac w rozmiarze 120x200

Większość wodoodpornych pokrowców na materace można prać w pralce na delikatnym ustawieniu razem z resztą pościeli i prześcieradeł.

Pamiętaj jednak, że ochraniacze na materace nie są przeznaczone do prania za każdym razem, gdy pierzesz pościel, więc należy stosować na nie prześcieradła, aby zabezpieczyć je przez zbytnim kontaktem ze wszelkimi bakteriami i brudem. Zresztą żaden pokrowiec na materac nie mógłby być tak luksusowy i wygodny jak dobra para nieprzemakalnych prześcieradeł dlatego warto ich używać dla lepszego komfortu snu. Po prostu nie są do tego przeznaczone.

Jeśli nie założysz prześcieradła na ochraniacz na materac, będzie on narażony na ten sam pot, sierść zwierząt domowych i, powiedzmy, płyny ustrojowe, co prześcieradło, i będzie musiało być prane równie często.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%