Zamknij

Cutera Excel + liderem w leczeniu zmian naczyniowych

08:10, 07.04.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:11, 07.04.2022

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów skórnych są pęknięte naczynka krwionośne. Nie są bolesne czy niebezpieczne dla zdrowia, jednak wyglądają nieestetycznie i z całą pewnością nie dodają urody. Mogą pojawić się u osób w każdym wieku, niezależnie od płci. Zdarzają się również w wielu miejscach na ciele, choć najwyraźniej odznaczają się na twarzy. Zmian skórnych tego typu nie da się usunąć domowymi sposobami. Istnieją jednak zabiegi medycyny estetycznej, które pozwalają stosunkowo łatwo się ich pozbyć.

Rodzaje zmian naczyniowych

Zmiany naczyniowe mogą pojawiać się na skórze z różnych powodów. Szczególnie narażone są na nie osoby z cerą wrażliwą lub tzw. cerą naczynkową. Niekiedy takie zmiany powstają już przy narodzinach (wtedy mówimy o znamionach), jednak często są nabyte w starszym wieku. Przyczyną może być m.in. niewłaściwa pielęgnacja, ale także ekspozycja na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr oraz nadmierne nasłonecznienie. Innym, częstym źródłem zmian naczyniowych są problemy hormonalne.

Najczęściej występujące zmiany naczyniowe to:

  • rumień,
  • ,,pajączki” na twarzy,
  • żylaki,
  • naczyniaki,
  • zmiany rubinowe,
  • malformacje naczyniowe,
  • plamy typu „port wine stain“.

Choć uszkodzone lub poszerzone naczynka krwionośne nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, większość osób chce się ich pozbyć ze względów estetycznych. Aby tego dokonać, konieczne jest poddanie się zabiegowi laseroterapii. 

Zamykanie naczynek laserem Cutera Excel V+

Aby pozbyć się nieestetycznych „pajączków” lub innych zmian skórnych typu naczyniowego, należy udać się do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej i/lub kosmetologii. Tylko w takich miejscach zabiegi są wykonywane w sposób bezpieczny, a użyte sprzęty medyczne skalibrowane odpowiednio do potrzeb skóry danego pacjenta.

W gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zamykanie naczynek odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego lasera Cutera Excel V+, wyposażonego w innowacyjną głowicę Dermastat. Emituje ona wiązki laserowe o dwóch długościach (1064 nm i 532 nm), dzięki czemu możliwe jest precyzyjne neutralizowanie zmian naczyniowych zlokalizowanych w różnych warstwach skóry.

Wiązki laserowe o różnych długościach mają różne zastosowania:

  • 1064 nm – zamykają popękane naczynka i wyrównują koloryt skóry. Przy ich pomocy możliwe jest też usuwanie żylaków i naczyniaków oraz redukcja blizn i rozstępów; 
  • 532 nm - stosowane do neutralizowania rozległych zmian skórnych, takich jak wrodzona malformacja naczyniowa czy tzw. plamy winne. Można ich również skutecznie używać przy redukowaniu efektów fotostarzenia skóry.

Obszary zabiegowe, które mogą zostać poddane terapii laserem Cutera Excel V+, to przede wszystkim twarz (skrzydełka nosa, policzki, czoło), ale również szyja, dekolt i kończyny dolne (żylaki).

Laseroterapia innowacyjnym urządzeniem Cutera Excel V+ to zabieg wyjątkowo skuteczny i bezpieczny. Jest również bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Kolejną zaletą tej procedury jest fakt, że zazwyczaj wykonuje się ją jednorazowo, a całość trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od rozległości miejsca zabiegowego.

Laserowe zamykanie naczynek – przygotowania do zabiegu i rekonwalescencja

Przed przystąpieniem do zabiegu odbywa się wstępna konsultacja ze specjalistą. Wywiad ma na celu omówienie zakresu i przebiegu pracy, a także ustalenie oczekiwanych przez pacjenta efektów. Podczas wizyty przedstawiane są również zalecenia obowiązujące przed zabiegiem i po nim. Wyklucza się też przeciwwskazania, do których należy przede wszystkim nadmiernie opalona skóra, choroby i infekcje skórne oraz przyjmowanie niektórych leków i ziół.

Profesjonalne zabiegi z wykorzystaniem odpowiednio skalibrowanego lasera są nieinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji. Nieznaczne efekty uboczne (delikatny obrzęk, lekkie zaczerwienienie skóry) ustępują samoistnie po upływie kilku godzin od opuszczenia przez pacjenta gabinetu. Jednym z kluczowych zaleceń pozabiegowych jest stosowanie wzmożonej fotoprotekcji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%