Zamknij
REKLAMA

Jakie smoczki są zalecane dla dzieci?

09:50, 21.09.2021 | materiały partnera

Smoczek niemowlęcy musi spełniać bardzo restrykcyjne kryteria, dzięki czemu można go uznać za bezpieczny. Czy smoczek jest niezbędny każdemu dziecku?

 Smoczek niemowlęcy musi spełniać bardzo restrykcyjne kryteria, dzięki czemu można go uznać za bezpieczny. Czy smoczek jest niezbędny każdemu dziecku? Zdarzają się niemowlęta, które zaspokajają instynktowną potrzebę ssania przy piersi i ten sposób preferują. Smoczek może być dla nich elementem wspomagającym zasypianie, jednak nie odczuwają one potrzeby stałego dostępu do tego przedmiotu. Zdarzają się też dzieci, u których potrzeba ssania jest bardzo silna, więc jest ona spełniania właśnie za pomocą smoczka, który dziecko potrzebuje mieć przy sobie dla poczucia bezpieczeństwa. Jak więc widać, jest to sprawa indywidualna.

Uspokajające smoczki przyjazne dla dziecka

                Jeżeli Twój maluch należy do tego typu niemowląt, które nie potrafią zasnąć bez ukochanego smoczka, musisz postarać się o to, by był to przedmiot jak najwyższej jakości. Koniecznie zwróć uwagę nie tylko na materiał oraz budowę samej części przeznaczonej do ssania, ale też na tarczę, która powinna posiadać odpowietrzenie i w żadnym wypadku nie może powodować dyskomfortu na delikatnej skórze dziecka. Dostępne są na rynku smoczki w kształcie anatomicznym oraz symetrycznym, w tym pierwszym przypadku bardzo ważne jest ich prawidłowe ułożenie w ustach dziecka. W przeciwnym razie może dojść do powstania wad zgryzu.

Kauczukowe i sylikonowe smoczki

                Smoczki o symetrycznych kształtach, oferowane przez firmę Bibs w sklepie https://marianek.pl/producent/bibs , powstają z myślą o maksymalizacji komfortu niemowlaka. Producenci wysokiej jakości smoczków przykładają wagę zarówno do samego materiału, jak i też do tego, w jaki sposób zostaje on uformowany. Od zastosowanego tworzywa zależeć będzie bezpieczeństwo chemiczne smoczka, nie będzie on powodował uczuleń, czy podrażnień. Kształt, który dopasowuje się do ust dziecka, będzie przeciwdziałał powstawaniu wad zgryzu. Dzięki temu, że smoczki Bibs mają symetryczny kształt, będą one świetnie dopasowane do jamy ustnej, niezależnie od tego, w jaki sposób smoczek zostanie umieszczony w ustach. Nie będzie miało znaczenia to, która strona jest skierowana do góry, a która do dołu. Czasem smoczek jest umieszczany w ustach przez samo dziecko, dlatego symetria taka jest dodatkowym udogodnieniem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%