Zamknij
REKLAMA

Urządź salon fryzjerski w skandynawskim stylu

09:42, 21.09.2021 | materiały partnera

Prowadzisz swój salon fryzjerski i marzy Ci się remont? A może dopiero otwierasz swój zakład i chcesz urządzić go w oryginalnym stylu? Dziś zabierzemy Cię w podróż po wnętrzach w stylu skandynawskim. Zainspiruj się, zapraszamy.

 

Prowadzisz swój salon fryzjerski i marzy Ci się remont? A może dopiero otwierasz swój zakład i chcesz urządzić go w oryginalnym stylu? Dziś zabierzemy Cię w podróż po wnętrzach w stylu skandynawskim. Zainspiruj się, zapraszamy.

Kilka słów o stylu skandynawskim

Zależy Ci, by Twój salon prezentował się świetnie? To zrozumiałe, ponieważ dobrze urządzone wnętrze sprzyja przyjaznej atmosferze, która w salonie fryzjerskim jest bardzo ważna. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na to, jak urządzić swój salon, warto zainspirować się stylem skandynawskim. Ten nurt od kilku lat jest bardzo popularny. Harmonia charakteryzująca styl skandynawski sprawiła, że gości on już nie tylko w mieszkaniach, ale również w miejscach pracy, takich jak biuro czy salon fryzjerski.

I Ty możesz urządzić swój salon w stylu skandynawskim. Jak? Poznaj najpierw kilka cech tego stylu: 

  • Styl skandynawski to dużo światła. Pomieszczenia urządzone w tym stylu przepełnione są światłem dziennym, ale także sztuczne światło pochodzące z lamp jest mile widziane. Jeśli Twój salon fryzjerski ma duże okna, które wpuszczają sporo słońca, to świetnie. Jeśli nie, możesz w salonie umieścić różnego rodzaju lampy, czy to podsufitowe, czy ścienne, czy stojące. Dzięki nim w pomieszczeniu zapanuje przytulny klimat. 
  • Kolory w stylu skandynawskim są stonowane, chłodne. Przeważają tu jasne barwy o niskim kontraście między nimi. Inspiracje ten styl czerpie z natury, dlatego barwy są naturalne, nawiązujące do kolorów ziemi. Bardzo dobrze wyglądają dodatki w intensywniejszych kolorach, np. połączenie szarości czy beżu z żółtym. Jeśli ściany w Twoim salonie będą neutralne, możesz śmiało pokusić się o fotele fryzjerskie w intensywnej barwie. 
  • Jak już wyżej przeczytałeś, styl skandynawski nawiązuje do natury, dlatego też materiały, których używa się do urządzania wnętrz są dobrej jakości. To w dużej mierze drewno. W salonie fryzjerskim możesz położyć drewnianą podłogę, która jest nie tylko ładna, ale i wytrzymała. 
  • Dodatki w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim funkcjonalne, podobnie jak wszystkie meble. Dlatego do salonu fryzjerskiego warto wybrać konsolety fryzjerskie z dużą ilością szafek, szuflad i półek, dzięki czemu zyskasz dużo miejsca do przechowywania. Stolik w poczekalni również powinien mieć półkę, na przykład na czasopisma. 
     

Wszystkie meble niezbędne do urządzenia swojego salonu fryzjerskiego znajdziesz na stronie https://www.wyposazenie-salonu-fryzjerskiego.pl/.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%