Zamknij
REKLAMA

Czym jest Bon Turystyczny i dlaczego warto go wykorzystać?

00:00, 21.07.2021 | materiały partnera

Bon turystyczny można wykorzystać w Giżycku, ale można również w wielu innych miastach. Chyba łatwiej byłoby wymienić miasta, gdzie takiego bonu nie można wykorzystać. Chociaż czy jest to możliwe? Obecnie oferta, gdzie takie dodatkowe pieniądze można wykorzystać, jest bardzo szeroka, a wciąż do programu dopisują się kolejne obiekty i instytucje.

Czym jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to dodatkowe pieniądze, które przysługują rodzinom posiadającym przynajmniej jedno dziecko poniżej 18 roku życia. Nawet jeżeli na naszym utrzymaniu znajdują się starsze pociechy, które są już pełnoletnie, takiego bonu nie można otrzymać. Bon turystyczny Giżycko to tak naprawdę dodatkowe pieniądze, które mogą zostać wykorzystane w celach wypoczynkowych. W wypoczynku powinno brać udział dziecko/dzieci, na które bon przysługuje.

Swego czasu mówiło się o kontrolach, ponieważ wielu rodziców zaczęło wykorzystywać bon w miejscach, gdzie dzieci nie było. O jakiej kwocie jest mowa, jeżeli chodzi o bon? Jest to kwota 500 zł na jedno dziecko. W przypadku posiadania większej ilości dzieci, kwota jest automatycznie powiększana. Bon został przyznany wszystkim osobom, które otrzymują zasiłek 500+.

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Bon turystyczny honorowany jest w Giżycku, Mrągowie, Dziwnowie, Ustce, Gdańsku, Zakopanem, Krakowie, a nawet w Warszawie i w Poznaniu. Jak można wykorzystać ten bon? Wystarczy tylko zalogować się na platformie ZUS za pomocą profilu zaufanego. Tam to, w specjalnej zakładce można znaleźć szeregi informacji odnośnie do bonu. Tam również taki bon należy aktywować, aby móc z niego skorzystać.

Aktywacji bonu można dokonać przy pomocy jednego przycisku. Potrzebny będzie tylko kod uwierzytelniający. SMS oraz na e-mail otrzymamy informacje, które należy zachować. Będą one potrzebne do tego, aby móc skorzystać z dodatkowych pieniędzy za pobyt w hotelu, a nawet za możliwość wykupienia koloni, obozu młodzieżowego, półkolonii itd.

Pełna lista miejsc, gdzie można skorzystać z bonu, dostępna jest w internecie na stronie, która w całości poświęcona jest tym dodatkowym pieniądzom.

Czy warto skorzystać z bonu turystycznego?

Przez pewien czas chodziły słuchy, że nie warto korzystać z bonu turystycznego. W szczególności, że ośrodki wypoczynkowe znajdowały się w miejscach, które nie spełniały wymagań klientów. Tylko że tak było na początku. Jak już było wspomniane — teraz oferta jest znacznie szersza pod tym względem.

Osoby mające dylemat odnośnie do tego, czy warto skorzystać, muszą wiedzieć, że tak. W końcu dzięki temu można zaoszczędzić min. 500 zł, a w przypadku większej ilości dzieci, pieniądze te będą znacznie większe. Na dobrą sprawę, dla wielu osób może to być doskonała okazja do tego, aby zaoferować swoim dzieciom coś, czego do tej pory nie miały.

W szczególności, jeżeli ktoś do tej pory nie mógł pochwalić się dobrą sytuacją materialną. Może i nie wszyscy byli za tym, aby taki bon został uchwalony, ale skoro już jest, to jak najbardziej trzeba z niego skorzystać. W szczególności, że w tym przypadku mamy do czynienia z określonym czasem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%