Zamknij
REKLAMA

Jak można wykorzystać samobieżny podest ruchomy?

13:30, 12.04.2021 | materiały patnera
Skomentuj

Podesty ruchome na sprzedaż i wynajem to doskonałe rozwiązanie dla prac na wysokości lub w miejscach trudno dostępnych. Podnośniki zautomatyzowane mają wysoki zasięg i duże platformy, które umożliwiają pracę kilku pracowników naraz. Transport ciężkich towarów i materiałów jest możliwy dzięki dużemu udźwigowi i stabilności. Praca na wysokości będzie prosta i przyjemna.

Dobierz odpowiedni podest ruchomy do zadania

Podesty ruchome mają wiele typów, rozmiarów i rodzajów. Trudno nie znaleźć czegoś odpowiedniego. Niezależnie od zadania do wykonania – na pewno jest do tego właściwy typ podnośnika.

Podesty ruchome samobieżne na pojeździe do 3,5 tony lub więcej

Najbardziej uniwersalnym i powszechnym rozwiązaniem jest podnośnik koszowy zintegrowany z samochodem. Dźwig umieszczony na tylnej osi pojazdu, którego prowadzenie możliwe jest z prawem jazdy kategorii B, to najlepsze rozwiązanie do miejskiej dżungli i ciasnych przestrzeni. Niewielkie rozmiary nie oznaczają małej wysokości roboczej. Dźwigi te mogą podnieść się nawet na 23 metry. Wyposażone są w podpory, które stabilizują podstawę, dzięki czemu platforma robocza wysunięta maksymalnie nie będzie się kołysać. Istnieją również zabudowy na samochody ciężarowe, charakteryzujące się nie tylko większą wysokością roboczą, ale również maksymalnym udźwigiem.

Podnośniki nożycowe do zadań na wysokości

Zwyżki samojezdne wolnobieżne to dobry wybór do pracy, gdzie ważny jest brak silnika spalinowego i niewielkie rozmiary, jak np. hale produkcyjne lub magazynowe albo różnego typu duże budynki, gdzie sufit przekracza zasięg zwykłej drabiny. Podnośnik nożycowy może mieć zasięg nawet kilkudziesięciu metrów. W odróżnieniu od zwyżek masztowych wyposażony jest w dużą platformę, która pomieści kilku pracowników razem z ich narzędziami.

Podesty gąsienicowe i przegubowe

Jeśli teren, po którym podest ruchomy ma się poruszać, jest nierówny, nieutwardzony lub pochyły, poleca się podnośniki przegubowe lub gąsienicowe. Pierwszy typ wyposażony jest w koła, które lepiej sprawdzający się w trudnym terenie. Jeśli podłożem jest gleba o niskiej gęstości, drugi typ, czyli podnośnik o napędzie gąsienicowym, będzie niezastąpiony. Dla tych zwyżek wysoki kąt nachylenia podłoża nie jest wyzwaniem. Wysoka elastyczność pracy wzwyż i na boki pozwala na wiele różnych zastosowań. Niektóre modele mają duże platformy robocze i wysoki udźwig, więc mogą również służyć jako samobieżna winda do transportu materiałów.

Wybór należy do Ciebie

Firma Rothlehner posiada podesty ruchome i zwyżki różnego rodzaju. Niektóre nadają się do pracy na zewnątrz w terenie, inne wewnątrz, ale nie ma wyzwania, dla którego nie znajdzie się odpowiedni podnośnik. Podesty ruchome na sprzedaż i wynajem są w ofercie w wielu województwach w Polsce. Jeśli potrzebujesz szybkiego i wydajnego narzędzia do pracy na wysokości – nie ma lepszej alternatywy od odpowiednio dobranego i bezpiecznego podnośnika automatycznego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%