Zamknij
REKLAMA

Jak szybko znaleźć najlepsze oferty ubezpieczenia OC?

00:00, 25.03.2021 | materiały partnera

OC jest w Polsce obowiązkowe i każdy zarejestrowany pojazd musi być objęty ochroną. Kierowcy narzekają jednak na ceny ubezpieczeń, które z roku na rok są coraz wyższe. Można je skutecznie obniżyć, wybierając polisę z najlepszymi warunkami umowy. Nie powinno to być trudne, gdyż rynek ubezpieczeniowy charakteryzuje się ogromną konkurencją pod względem cen oraz rodzaju produktów. Trzeba tylko wiedzieć, jak znaleźć najlepsze OC.

Na co zwracać uwagę przy wyborze OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe i w każdym przypadku obowiązuje w takim samym zakresie. Polisa zapewnia ochronę finansową na wypadek zdarzeń komunikacyjnych, w których zostały poszkodowane osoby lub doszło do zniszczenia pojazdu. Wówczas to ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z naprawą auta i wypłatą odszkodowania dla pokrzywdzonych. Nie ma przy tym znaczenia, w której firmie wykupisz OC, gdyż zapewnia taki sam wariant ochrony. Nie warto więc przepłacać, dlatego najważniejszym kryterium podczas wyboru oferty powinna być jak najniższa cena. O tym, dlaczego nie kupno drogiej polisy nie ma sensu, przeczytasz na stronie https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc. Z artykułu dowiesz się, w jaki sposób działa OC i jakie obowiązki spoczywają na ubezpieczycielu w razie wystąpienia szkody komunikacyjnej.

Jak znaleźć najtańsze OC?

Obecnie zakup polisy nie stanowi większego problemu i każdy może poszukać oferty we własnym zakresie. Możesz zdecydować się na nabycie OC bezpośrednio u agenta, w biurze pośrednictwa ubezpieczeniowego lub w siedzibie firmy. Znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne jest jednak skorzystanie z zasobów sieci i samodzielne znalezienie najkorzystniejszej oferty. Obecnie niemalże każde towarzystwo ma swoją stronę internetową, za pośrednictwem której sprzedają produkty i komunikują się z klientami. Oprócz tego możesz skorzystać z kalkulatora OC/AC online dostępnego pod adresem https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/. To proste w obsłudze narzędzie pomoże Ci wyszukać najtańsze OC spośród wielu ofert przygotowanych na podstawie podanych przez Ciebie kryteriów.

Jak korzystać z porównywarki OC?

Porównywarka online jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, aby szybko kupić najtańsze OC. Oprócz tego, że zyskujesz dostęp do bazy sprawdzonych firm ubezpieczeniowych, to masz szansę nabyć polisę w niższej cenie, omijając koszty pośrednictwa. W kalkulatorze możesz nie tylko wyliczyć wysokość składki, ale także sprawdzić warunki współpracy obowiązujące w danym towarzystwie. Aby to zrobić, musisz tylko wypełnić krótki formularz, podając podstawowe informacje, takie jak:

· rodzaj pojazdu,

· marka, model i rok produkcji,

· wybrany pakiet ochrony,

· sposób użytkowania auta,

· dokładne parametry samochodu oraz historię pojazdu,

· twoje dane osobowe oraz informacje o dotychczasowym ubezpieczeniu.

Na tej podstawie kalkulator wygeneruje listę ofert idealnie dopasowanych do Twojego przypadku. Po wybraniu najkorzystniejszej opcji wystarczy podpisać umowę i dokończyć niezbędne formalności, załatwiając wszystko za przez internet.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%