Zamknij
REKLAMA

Książki z drugiej ręki - czyli czytanie w stylu zero waste

10:02, 02.09.2020 | materiały partnera

Każdy mol książkowy pochłania coraz to nowsze tytuły w mgnieniu oka. Kupowanie nowych książek to spory wydatek. Z tego też powodu coraz więcej czytelników stawia na zakupy z drugiej ręki. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy, ale i działamy na korzyść środowiska. 

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę zwracamy na ekologię oraz dobro środowiska. Z tego też względu ideologie takie, jak zero waste, czy minimalizm cieszą się coraz większą popularnością. Przesycenie konsumpcjonizmem, staramy się kupować mniej i korzystać z dostępnych zasobów w sposób świadomy, czyli krótko mówiąc ''z głową''. Może to dotyczyć wielu sfer życia i czynności, jakie  wykonujemy na co dzień. Jedną z nich jest także czytanie. Z jednej strony jest ono uważane za jedną z najbardziej produktywnych czynności, a z drugiej natomiast, kupowanie co rusz nowych egzemplarzy na pewno nie jest zgodne z ideą życia w stylu EKO. Nie mówiąc już nawet o wydatkach. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich fanów literatury jest jednak sklep internetowy z książkami używanymi. Znajdziemy tam wszystko, czego tylko będziemy szukać, a to wszystko w niższej cenie i zgodzie ze środowiskiem. 

Dlaczego warto kupować używane książki? 

Kupowanie używanych książek w miejscu takim, jak księgarnia internetowa ma naprawdę wiele zalet. Jedną z nich, jest oczywiście cena. W zwykłych sklepach, za jedną książkę zapłacić musimy zazwyczaj przynajmniej 30 zł. Jeśli czytamy miesięcznie 3, czy 4 pozycje, to robi się z tego naprawdę spora kwota. Sklep internetowy z książkami używanymi pozwala nam nabyć te same tytuły znacznie taniej. Zależnie od jej stanu fizycznego, może to być nawet kilka złotych. Zazwyczaj w takim przypadku oszczędzamy przynajmniej połowę. 

Sklep internetowy z książkami używanymi to także gratka dla miłośników wyjątkowych egzemplarzy i tytułów. W sieciowych księgarniach nie ma bowiem szans na znalezienie ciekawych okazów. Co więcej, wiele książek dawno wycofano już z druku. Z tego też powodu, sklepu z używanymi książkami to kopalnia takich pozycji.

Jak szybko sprzedać niepotrzebne książki?

Księgarnia internetowa z książkami używanymi to miejsce, w którym nie tylko kupimy ciekawe tytuły z drugiej ręki. W niektórych sklepach bowiem istnieje także możliwość sprzedaży własnych książek. To doskonała opcja, jeśli na naszych domowych półkach zalegają tytuły, po które nie sięgamy od lat. Jedną z popularnych księgarni skupujących książki na bardzo korzystnych warunkach jest https://skupszop.pl/. Cała procedura jest niezwykle prosta i zajmuje dosłownie kilka minut.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA