Zamknij
REKLAMA

Przeprowadzka do nowego miasta. Jak się przygotować?

08:41, 23.03.2020 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach przeprowadzki nie są ani niczym dziwnym, ani specjalnie trudnym. Wiążą się z wieloma niedogodnościami, a przy ich organizowania trzeba zaplanować mnóstwo rzeczy, jednak w porównaniu z przeszłymi epokami - choćby z czasami PRL - współczesność wypada zdecydowanie najlepiej. Mamy wiele możliwości transportowych, a rzeczy, których nie chcemy ze sobą zabierać można łatwo sprzedać lub oddać, a w nowym miejscu zamieszkania nabyć nowe. Biorąc pod uwagę, jak drogie są obecnie nowe mieszkania - zwłaszcza mieszkania od dewelopera w Warszawie - zakup kilku dodatkowych sprzętów nie powinien być problemem, prawda?

O co powinniśmy zadbać przeprowadzając się do nowego miasta? Jak się spakować i jak się przygotować? Oto parę rad, które pomogą ci złagodzić dramatyczne skutki tak wielkiej życiowej zmiany. Nikt nie lubi nagłych i radykalnych zmian. Możesz już zawczasu zacząć działać, by w nowym domu nie doznać szoku i z łatwością wejść w nowy rozdział życia.

Zadbaj o opakowania

Przy przeprowadzce bardzo dużo rzeczy trzeba zapakować. Najłatwiej jest pakować je w kartony lub ewentualnie w worki. Warto więc zaopatrzyć się w worki 120-litrowe, folie ochronne i dużo taśmy - wystarczy zwykła taśma malarska. Najtrudniejsze do zdobycia są kartony - jeśli nie chcemy wydawać fortuny na pudła na poczcie (które, choć nadają się do wysyłania paczek, nie najlepiej sprawdzą się przy przeprowadzkach ze względu na swój stosunkowo niewielki rozmiar) powinniśmy przejść się po lokalnych supermarketach i sklepach i popytać o kartony. W niektórych miejscach można je wziąć z wystawy, w innych można nawet poprosić, by przy dostawie zostawiono je specjalnie dla nas nie rozerwane i zgniecione. Jeśli mamy do przewiezienia dużo rzeczy, powinniśmy zacząć zbierać kartony z większym wyprzedzeniem - może minąć trochę czasu nim zbierzemy ich odpowiednią ilość.

Skorzystaj z pomocy specjalistów

Choć usługi ekipy przeprowadzkowej mogą wydawać się zbędną fanaberią, warto je rozważyć. Przy przeprowadzce międzymiastowej mogą okazać się drogie, jednak równie drogie może okazać się samodzielne przewożenie całego dobytku własnym samochodem, czy, w najgorszym wypadku, w walizkach pociągami. Jeśli wiemy, że będziemy często kursować między naszym poprzednim miejscem zamieszkania, a nowym domem, możemy rozłożyć przeprowadzkę na raty - mogą to zrobić na przykład młodzi ludzie wyjeżdżający na studia do innego miasta, którzy planują regularnie odwiedzać rodziców, a przy okazji zabierać do nowego domu rzeczy przy każdej wizycie. Jednak gdy chcemy się przeprowadzić raz a dobrze, powinniśmy wynająć ekipę przeprowadzkową. Jej pomoc będzie szczególnie cenna, gdy mamy już kilka własnych mebli gabarytowych - o ile książki i ubrania da się spakować do samochodu osobowego albo walizki, o tyle lodówki czy kanapy - już nie. Jeśli więc nie uśmiecha nam się kupowanie wszystkich sprzętów i mebli w nowym miejscu zamieszkania, powinniśmy załatwić transport mebli. Najlepiej z wniesieniem - w ten sposób oszczędzimy sobie stresu i wysiłku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone