Zamknij
REKLAMA

Mama wraca do pracy - jak przygotować rodzinę?

11:59, 20.03.2020 | materiały partnera

Większość mam decyduje się na pozostanie z dziećmi przez kilka pierwszych lat ich życia. Takie postępowanie jest korzystne dla rodziny, jednak powrót do zawodu bywa trudny. Oprócz odnalezienia się na rynku pracy należy odpowiednio przygotować rodzinę na to, że mamy nie będzie cały czas w domu.

Przygotowanie dzieci na powrót mamy do pracy
Mama wychowująca dzieci i nieaktywna zawodowo zawsze ma czas dla swoich pociech. Należy wytłumaczyć dzieciom, dlaczego nastąpi zmiana, po co mama chce pracować i zapewnić je, że chociaż będzie teraz nieco bardziej zajęta, to nadal je kocha i znajdzie dla nich czas, gdy wróci z pracy. Praca zdalna, czy w biurze wymaga poświęcania czasu, na wykonywanie powierzanych obowiązków. Dzieci mogą odczuć to bardziej i mniej boleśnie, jednak zawsze trzeba przygotować je na zmiany i opowiedzieć, jak i dlaczego one nastąpią.

Przygotowanie męża na powrót żony do pracy
Jeśli dotychczas mąż pracował, a żona zajmowała się domem i dziećmi trzeba poważnie porozmawiać o podziale obowiązków. Żona, która wraca do domu, nie może wykonywać drugiego etatu polegającego na: praniu, sprzątaniu, gotowaniu, odkurzaniu, zmywaniu i załatwianiu domowych spraw związanych z dziećmi. Jeśli oboje rodziców pracuje, obowiązki domowe powinny być rozdzielone. Oczywiście żona ma większą wprawę i może wykonywać więcej zadań, jednak zawsze powinna mieć wsparcie męża. Niech mąż wykonuje, chociaż część prac domowych nim przywyknie do zmian, ale musi uczyć się, że od momentu powrotu żony do pracy obowiązki domowe nie mogą być już wyłącznie na jej głowie.

Jak Pracuj.pl może pomóc mamie w powrocie do pracy?
Oferty pracy na tym serwisie są pogrupowane na różne sposoby. Jeśli mama chce wracać do pracy stopniowo, zaczynając od zleceń zdalnych, wykonywanych z domu, następnie przechodząc na pół etatu, a dopiero później na cały, może tego dokonać, regularnie przeglądając Oferty pracy na Pracuj.pl. Szukanie pracy po słowie kluczowym lub stosując filtry zamieszczone na tym portalu, jest łatwe, intuicyjne i bardzo skuteczne.

Jak przygotować rodzinę na swój powrót do pracy? Stopniowo, powoli, małymi kroczkami. Dzieci po kilku tygodniach już nie będą pamiętały, że mama kiedyś nie pracowała. Tata natomiast będzie miał szansę nauczyć się tego, jak prawidłowo załadować zmywarkę, czy rozwieszać pranie. Przyzwyczai się do nowych obowiązków, jak tylko żona przyniesie do domu pierwszą wypłatę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone