Zamknij
REKLAMA

4 korzyści finansowe wynikające z zainstalowania paneli fotowoltaicznych

00:00, 27.02.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jednym z głównych powodów, dla którego ludzie decydują się na zastosowanie w swoim domu alternatywnego źródła energii, jest oszczędność. Ceny prądu od wielu lat rosną, a nowe urządzenia wymagają coraz większej ilości mocy. Coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną sprawiło, że odnawialne źródła energii, takie jak panele fotowoltaiczne, stały się popularnym rozwiązaniem również w Polsce. W tym artykule zwrócimy uwagę na korzyści finansowe płynące z takiej instalacji.

Rachunki za prąd obniżone do minimum

Okazuje się, że tradycyjna instalacja wystarczy na zaspokojenie 100% zapotrzebowania na energię elektryczną dla typowej, 4-osobowej rodziny. Osoby, które decydują się na inwestycję w panele fotowoltaiczne płacą rachunki za prąd, które wynoszą od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych! Taka kwota spowodowana jest wysokością opłat podstawowych oraz podatków, których nie da się ominąć, nawet przy zerowym poborze energii z elektrowni. Decydując się na panele słoneczne, możemy sprzedawać nadwyżki naszej energii bezpośrednio do elektrowni, co sprawia, że oprócz darmowego prądu możemy dodatkowo zarobić.

Inwestycja na 25 lat

Jedną z głównych korzyści związanych z inwestycją w instalację fotowoltaiczną jest żywotność paneli. Otóż taka instalacja służy około 25 lat, co sprawia, że wydatek związany z ich montażem jest jednorazowy. Większość produktów najlepszych producentów otrzymuje pełną gwarancję.

Warto zwrócić uwagę na koszt związany z utrzymaniem i konserwacją instalacji, ponieważ są one znikome i ograniczają się jedynie do kosztów przeglądów instalacji. Zaleca się, aby przeglądy były wykonywane raz na rok, a cena takiej usługi waha się w granicach 500 złotych.

Dofinansowania

Unia Europejska wspiera działania prośrodowiskowe, dlatego dla osób, które chcą zainwestować w ogniwa fotowoltaiczne, przewidziała dofinansowania, które potrafią pokryć znaczną część inwestycji. Specjalnie przygotowany program Mój prąd może pokryć 50% kosztów instalacji, jednak maksymalna kwota, którą można otrzymać to 5000 złotych. Koszty instalacji rzadko wynoszą poniżej 10 tysięcy złotych, więc praktycznie każdy ubiegający się beneficjent otrzymuje najwyższą dotację.

Niezależność

Już niedługo odczujemy najnowsze zmiany w cenach prądu. Inwestycja w panele fotowoltaiczne sprawia, że jesteśmy niezależni od wszelkich wydarzeń i rozporządzeń w zakresie ustaw dotyczących energii. Zbudowanie instalacji fotowoltaicznej, która jest w stanie zaspokoić pełne zapotrzebowanie energii, sprawia, że stajemy się niezależni od rosnących cen prądu czy dodatkowych opłat.  

To nie wszystkie korzyści finansowe, które płyną z inwestycji w panele fotowoltaiczne. W tym artykule skupiliśmy się na najważniejszych z nich. Spora oszczędność, niezależność oraz możliwość otrzymania dofinansowania, a przede wszystkim wsparcie ochrony naszego środowiska powinny sprawić, że osoby, które szukają alternatywnych źródeł energii, wybiorą właściwie.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone