Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne kominki i wkłady kominkowe ozdobą domu

15:50, 27.06.2019 | materiały partnera

Przez wiele dekad kominki montowane w domkach jednorodzinnych służyły wyłącznie jako praktyczny system grzewczy. Dopiero od stosunkowo niedawna architekci wnętrz zaczęli dostrzegać ich walory estetyczne. W wyniku tego współczesne kominki pełnią nie tylko rolę dogrzewającą cały dom, ale również stanowią atrakcyjną, ciekawą i estetyczną ozdobę salonów.

Wkłady kominkowe a estetyka

W budownictwie i architekturze wnętrz odeszło się już od schematu kominków w całości murowanych. Obecnie są one rzadkością stosowaną głównie w bardzo dużych salonach i przestrzeniach. Popularnością cieszą się za to wkłady kominkowe (o których więcej można poczytać na branżowych stronach, np. tutaj https://sklep.komo.pl/wklady-kominkowe), stanowiące doskonałe uzupełnienie wizualne dla wnętrz. Wkłady są bezpieczniejsze od klasycznych rozwiązań murowanych, a przy tym zdecydowanie tańsze. Ich montaż jest prostszy i szybszy, pozwalając jednocześnie na podpięcie się do sieci grzewczej domu - niezależnie, czy jest to ogrzewanie opałowe węglem, gazem czy olejem.

Energooszczędność rozwiązania

Współczesne wkłady kominkowe są rozwiązaniami opartymi na systemie eco, czyli zachowującym wszelkie odwołania do ekologii i energooszczędności. Wartość grzewcza takich kominków jest wysoka przy jednocześnie niskim zapotrzebowaniu na dostarczany opał. Dodatkowo we wkładach kominkowych znacznie poprawiono jakość i wydajność spalania oraz wykorzystywanie tlenu niezbędnego do tego procesu. Dzięki temu z otoczenia kominek pobiera minimalną ilość powietrza, co ma znaczenie w przypadku długotrwałego korzystania z takiej formy ogrzewania i pozwala zachować stałą temperaturę w pomieszczeniu.

Absolutne bezpieczeństwo

Nowoczesne technologie grzewcze zastosowane we wkładach kominkowych są gwarantem bezpiecznego użytkowania takich urządzeń. Można je montować w domach z małymi dziećmi bez obawy o oparzenia czy przypadkowe otworzenie drzwiczek. Wkłady kominkowe blokują również wydostawanie się do pomieszczenia szkodliwych substancji powstałych w wyniku spalania - wszystkie są wydalane przez system odprowadzający na zewnątrz budynku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA