Zamknij
REKLAMA

Czym są agencje pośrednictwa pracy?

13:20, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Trochę już się utarło, że większość agencji pracy to oszuści, którzy chcą tylko dobrze zarobić. Niektórzy twierdzą, że takie instytucje zrobią wszystko, żeby tylko wyłudzić pieniądze od osoby, której znaleźli zatrudnienie. Mimo to nie zawsze musi się to skończyć porażką. Czasem zdarzają się też oczywiście uczciwe i profesjonalne agencje. Ale trzeba wiedzieć, na czym polega system ich działania, żeby nie było żadnych wątpliwości.

Dlaczego agencje pośrednictwa pracy funkcjonują?

Istnieje kilka powodów, po co na rynku pracy są takie instytucje jak agencje pośredniczące w zdobyciu oraz zapewnieniu zatrudnienia. Przede wszystkim agencje działają na zlecenie przedsiębiorstw. Zwykle są to raczej mniejsze firmy, które nie posiadają własnych działów zajmujących się rekrutacją ani oddelegowanych do tego pracowników. Być może dlatego, że nie mają jak opłacić takich osób i nie mają możliwości zorganizowania działu rekrutacji. Ale oczywiście nie jest to żadna zasada ani reguła. Większe firmy również korzystają czasem z usług takich pośredników. Zwykle robią to, dlatego że chcą szybciej znaleźć pracowników ? szczególnie kiedy potrzebują ich nieco więcej w jednej chwili. Agencje mają też jeden plus, który jest ogromną korzyścią dla firm je zatrudniających – zajmują się wszystkim, razem z formalnościami, a firmy tylko dbają o to, aby pracownik wykonywał swoje obowiązki.

Dla kogo powstały?

Oprócz podstawowych powodów i genezy istnienia liczą się też oczywiście korzyści dla klientów. To oni są tu najważniejsi i dla nich stworzono taki system poszukiwania pracowników.

Kiedy zagraniczna firma poszukuje pracowników na całym świecie albo w sąsiednich krajach czy w jednym konkretnym państwie – powinna dobrze znać język. Jeśli tak nie jest, warto pomyśleć o nawiązaniu współpracy z lokalnymi agencjami. Co więcej, firmy nie znają aż tak dobrze sytuacji na danym rynku lub najpopularniejszych portali z ofertami pracy, jak np. pracuj.pl. Miejscowa agencja na pewno lepiej to wszystko zorganizuje i dodatkowo oszczędzi swoim klientom podróży.

Z drugiej strony, pracownicy też mają ułatwione życie, bo agencja zawsze powinna też im pomóc w razie problemów. To idealne rozwiązanie na znalezienie zatrudnienia dla wszystkich nieznających języków czy zawiłości zagranicznego prawa. Tym wszystkim w imieniu pracownika zajmie się właśnie taki pośrednik. To propozycja dla każdego, kto nie lubi ryzyka i nie chce mieć zbędnych zmartwień, bo sam wyjazd i tak jest już dużym źródłem stresu.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA