Zamknij

Czy warto zostać choreografem?

13:08, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Zawody artystyczne są dobrym wyborem dla prawdziwych pasjonatów, którzy chcą połączyć swoje zainteresowania z pracą zarobkową. Przykładem takiej posady jest choreograf. Specjaliści związani z tą branżą mogą szybko znaleźć dla siebie intratne propozycje zawodowe.

Kto może zostać choreografem?

Dla choreografa najważniejszą umiejętnością jest doskonałe poczucie rytmu. Na tym stanowisku sprawdzi się osoba posiadająca dobrą kondycję fizyczną. Bardzo ważna będzie także doskonała znajomość poszczególnych technik tanecznych lub układów łyżwiarskich. Zazwyczaj na tym stanowisku pracują doświadczeni tancerze albo absolwenci konkretnych kierunków artystycznych. Praca w tym charakterze wiąże się także z kreatywnością. Przykładowe propozycje zatrudnienia znajdziemy na różnych portalach internetowych. Warto zwrócić uwagę nie tylko na szczegółowy zakres wymagań, ale także na oferowaną wysokość wynagrodzenia. Miejscem pracy choreografa mogą być przede wszystkim:

  • sale gimnastyczne,
  • sale baletowe,
  • lodowiska,
  • teatry,
  • hale sportowe.

Różne odsłony pracy choreografa

Choreograf najczęściej zajmuje się opracowywaniem układów tanecznych oraz ich nauczaniem. Może on pracować z amatorami, z dziećmi lub z zawodowcami. Do jego obowiązków należy także dopasowanie odpowiednich kostiumów czy rekwizytów. Ważna jest również umiejętność dobrania konkretnego utworu do ułożonego układu tanecznego. Doświadczony choreograf powinien wiedzieć, w jaki sposób może realizować swoją artystyczną wizję, aby jednocześnie mieć na uwadze umiejętności tancerzy. Musi być przygotowany na pokazanie prawidłowo wykonanych figur, dlatego sprawność fizyczna jest bardzo ważna na tym stanowisku.

Choreograf posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe może znaleźć pracę także w telewizji. Specjalista zatrudniony przy produkcji tanecznych lub muzycznych programów nie tylko spełnia się zawodowo, ale także otrzymuje bardzo wysokie wynagrodzenie. Należy jednak zaznaczyć, że praca w telewizji wiąże się również z większym poziomem stresu.

REKLAMA
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone