Zamknij

Wymarzone studia za granicą – potencjał na całe życie

13:10, 27.05.2019 | materiały partnera

Studia za granicami naszego kraju pozwalają nam spojrzeć w inny sposób na świat i dają znacznie większe możliwości rozwoju zawodowego. Od wielu lat są marzeniem wielu młodych ludzi, którzy chcą wejść w dorosłość i usamodzielnić się z dala od rodziców, a ponadto mają możliwość poznania innych ludzi niemalże z całego świata. Z kolei kursy językowe za granicą pozwolą nauczyć się swobodnej komunikacji z innymi ludźmi bez tworzenia sztucznych barier, gdyż lekcje odbywają si ę w naturalnym środowisku. Takie podejście do edukacji nie tylko uczy tolerancji, ale poszerza horyzonty i pozwala spojrzeć na naszą rzeczywistość globalnie. Zanim jednak podejmiemy decyzję dokąd wybrać się na kurs, warto sprawdzić ofertę obozów językowych.

Nauka języka obcego w naturalnym środowisku

Nauka języka obcego – m.in. angielskiego, niemieckiego, włoskiego czy hiszpańskiego, a także japońskiego, chińskiego czy nawet koreańskiego  będzie wspaniałym doświadczeniem i niezapomnianą przygodą. Eksperci organizujący zagraniczne kursy językowe stworzyli optymalne warunki do efektywnej nauki języka obcego. Najważniejszą kwestią jest możliwość wykorzystania języka obcego w naturalnych sytuacjach – w codziennym życiu, dlatego ich skuteczność jest oceniana niezwykle wysoko. Pozwala to na tzw. immersję językową, tylko pełne zanurzenie się w języku obcym, otoczenie się nim w taki sposób, że będziemy się go uczyć w naturalny sposób. Obcowanie na co dzień z kulturą i zwyczajami panującymi w danym kraju pozwoli nam inaczej postrzegać język obcy, jako element kultury danego kraju. Wyjazd na jeden z wielu dostępnych kursów oraz wybór jednego z 8 poziomów daje możliwość dostosowania nauki do umiejętności kursantów i jednocześnie wyboru optymalnej opcji. Języka angielskiego można uczyć się nie tylko w Wielkiej Brytanii czy Irlandii, ale także w USA, Kanadzie, Nowej Zelandii, a także RPA i Singapurze. Z kolei hiszpańskiego można skutecznie i szybko nauczyć się w Hiszpanii, a także w egzotycznej scenerii Kostaryki. Języki egzotyczne, takie jak japoński, koreański czy chiński możemy najlepiej opanować w kraju, którego mieszkańcy władają danym językiem. Nauka japońskiego znacznie łatwiej pójdzie nam Japonii, a chiński w Państwie Środka. Niezależnie od tego, jaki język chcemy poznać tak, aby posługiwać się nim płynnie – każdy kurs językowy jest niezwykle skuteczny i atrakcyjny. Kursy językowe trwają od 2 do 52 tygodni, poza tym można wybrać odpowiedni program akademicki.

Dodatkowe korzyści wynikające z kursów zagranicznych

Wybierając wyjazd na obóz językowy z EF Education First zyskujesz gwarancję, że uzyskasz odpowiedni poziom znajomości języka i nauczysz się samodzielności wśród ludzi z zupełnie odmiennego środowiska. Kursy językowe i studia za granicą to doskonała szkoła życia, która nie tylko uczy języka obcego i możliwości adaptacyjnych w innym kraju, ale także pozwala na zdobycie innych umiejętności. Podczas pobytu na zagranicznym wyjeździe nauczysz się także odpowiedzialności, akceptacji innych oraz współpracy w grupie.

Skuteczne przygotowanie do studiów za granicą

Zagraniczne kursy językowe pozwalają odpowiednio przygotować się do studiów za granicą. Biegła znajomość języka obcego pozwoli na swobodną i płynną komunikację, a dzięki temu skuteczne przyswojenie wiedzy z różnych dziedzin. Poza tym swobodne porozumiewanie się w języku obcym pozwala lepiej funkcjonować w środowisku międzynarodowym za granicą. Kursy długoterminowe trwające co najmniej kilka tygodni zapewniają odpowiednie umiejętności językowe ułatwiające codzienne czynności w obcym kraju. Ponadto pozwalają także łatwiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, pogłębić wiedzę na temat danego kraju i jego mieszkańców, a także zawiązać wspaniałe przyjaźnie na całe życie. Oferowane przez EF Education kursy językowe pozwalają na naukę 11 języków obcych w trybie 6, 9 lub 11 miesięcznym. Kursy rozpoczynają się w różnych miesiącach, m.in. w czerwcu, wrześniu oraz styczniu i kwietniu.

Studia w jednym z wybranych krajów na świecie

Programy zorganizowane EF University Foundation Program oraz EF Pre-Master’s & Pre-MBA Program pozwolą skutecznie przygotować się do studiów na wybranej zagranicznej uczelni. Stworzony z myślą o przyszłych studentach University Pathway Manager pomoże wybrać właściwy kierunek studiów, a także umożliwi zorganizowanie wizyty na uczelni, a także złożenie stosownych dokumentów. Takie działania pozwolą podjąć wybrane studia za granicą i rozwijać swój potencjał intelektualny na całe życie.

REKLAMA
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone