Zamknij
REKLAMA

Jak zabezpieczyć karoserię pojazdu na lata?

10:02, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Chcesz, aby lakier Twojego samochodu przez długi czas prezentował się jak nowy? W takim przypadku warto o niego zadbać. Jak to zrobić?

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę różnych środków przeznaczonych do pielęgnacji i konserwacji lakieru samochodowego. Dodatkowo, możemy także korzystać ze specjalnych zabiegów oferowanych przez wyspecjalizowane w nich warsztaty samochodowe.

Serwis http://opony-norden.pl/ przygotował zestawienie najlepszych metod na zabezpieczenie karoserii pojazdu na lata. Sprawdź, co warto wybrać!

Środki konserwujące do lakieru – do użytku domowego

O lakier swojego samochodu warto zatroszczyć się już od pierwszego dnia jego posiadania. O czym warto pamiętać?

Do wyboru mamy szeroką gamę różnych środków konserwujących do lakieru, które tworzą na nim ochronną powłokę. Wprawdzie nie ma ona bardzo wysokiej trwałości, ale czasowo zabezpiecza go przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, na przykład ostrymi drobinkami kurzu.

Możemy zdecydować się na specjalne środki w formie sprayów, past lub wosków, na przykład zawierających cząsteczki krzemianów. Dokładne informacje o działaniu poszczególnych preparatów można znaleźć na ich etykietach.

Niezależnie od tego, jaki preparat wybierzemy, pamiętajmy o tym, aby przed jego nałożeniem bardzo dokładnie umyć i wygładzić lakier. Powinien być on pozbawiony resztek starych wosków i innych zanieczyszczeń, a także odtłuszczony. W tym celu można wykorzystać specjalne szampony, ale mogą być też niezbędne glinki lakiernicze.

Generalnie, im więcej pracy przy lakierze trzeba wykonać danym preparatem, tym lepszy efekt można uzyskać – ochrona będzie trwalsza i skuteczniejsza.

Powłoki ochronne w warsztacie – zamów profesjonalną usługę

Gdy zależy nam na uzyskaniu większej trwałości powłoki na karoserii, warto udać się do warsztatu samochodowego zajmującego się auto detailingiem, czyli usługami polegającymi na kompleksowym czyszczeniu, renowacji i konserwacji pojazdów.

Detailing zewnętrzny to kompleksowa usługa, która włącza regenerację i konserwację lakieru, w tym:

  • oczyszczenie karoserii samochodowej
  • polerowanie powłoki lakierniczej maszynowo albo ręcznie
  • naniesienie na samochód odpowiednich powłok zabezpieczających, na przykład ceramicznej powłoki ochronnej

Na podstawie wiadomości, które można znaleźć na różnych forach internetowych poświęconych motoryzacji, można powiedzieć, że to sprawdzony wybór zarówno w przypadku samochodów nowszych, jak również tych starszych, które mają zmatowiałą, zarysowaną karoserię.

Powłoki ceramiczne nanoszone na karoserię zabezpieczają je przed wpływem warunków atmosferycznych, a także przywieraniu cząsteczek brudu. Chronią również przed mikrorysami oraz przed blaknięciem lakieru wskutek promieniowania UV. Dodatkowo, powłoki ceramiczne nadają lakierowi efektowny, lustrzany blask.

Oczywiście, za usługę w warsztacie zapłacimy więcej, ale to sprawdzony wybór na lata. Dokładne informacje o kosztach auto detailingu można znaleźć na stronach internetowych warsztatów oraz bezpośrednio w warsztatach oferujących takie usługi.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone