Zamknij
REKLAMA

Idealne słuchawki dla gracza - jakie wybrać?

12:39, 28.03.2019 | Artykuł partnera
Skomentuj

Każdy miłośnik wirtualnych rozgrywek z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są dobre słuchawki. Zapewniają one nie tylko odpowiednią jakość dźwięku podczas gry, lecz także komfortową komunikację z jej innymi uczestnikami, którą umożliwia zintegrowany mikrofon. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wybierania nowoczesnych słuchawek gamingowych.

Otwarte, półotwarte czy zamknięte — jakie słuchawki wybrać?

Podczas gry w trybie multiplayer słuchawki z mikrofonem są niezbędne do komunikacji z pozostałymi graczami. Jednocześnie pozwalają na komfortowe odtwarzanie ścieżki dźwiękowej, dzięki czemu możesz całkowicie zanurzyć się w fascynującym świecie gry. Jaki model sprawdzi się najlepiej?

Wybierając dobre słuchawki z mikrofonem do gier, zwróć uwagę na ich budowę. Do wyboru masz słuchawki otwarte, półotwarte lub zamknięte. Ta pierwsza opcja pozwala na zachowanie dobrej wentylacji ucha, które dzięki temu nie męczy się zbyt szybko. Dźwięk jest również bardziej naturalny. Z drugiej strony, w otwartych słuchawkach słyszysz dźwięki dochodzące z otoczenia, a osoby przebywające w pobliżu słyszą odgłosy gry — często jest to bardzo niekomfortowe. Słuchawki zamknięte w pełni izolują Cię od otoczenia, pozwalając na całkowite zanurzenie w grze, a dodatkowo gwarantują odpowiedni balans dźwięku. Niestety brak wentylacji ucha powoduje jego szybkie męczenie się. Wyjściem pośrednim są słuchawki półotwarte — zapewniają dość dobrą izolację oraz stosunkowo dobrą wentylację.

Czy warto zdecydować się na słuchawki gamingowe bezprzewodowe?

Kolejny dylemat dotyczy podjęcia decyzji o zakupie słuchawek przewodowych lub bezprzewodowych. Czym warto się kierować? Tak naprawdę głównie komfortem i indywidualnymi upodobaniami.

Słuchawki przewodowe połączysz z komputerem lub konsolą za pomocą złącza USB lub mini jack — zazwyczaj wejście USB pozwala na uzyskanie nieco lepszej jakości dźwięku. Z kolei słuchawki bezprzewodowe łączą się z urządzeniem do gry za pomocą fal radiowych lub Bluetooth. Fale radiowe mają większy zasięg, jednak większe ryzyko zakłóceń. Z kolei Bluetooth gwarantuje świetną jakość połączenia, natomiast ograniczeniem jest tu niewielki zasięg.

Poznaj najważniejsze cechy dobrych słuchawek gamingowych

Dobre słuchawki do gier powinny przede wszystkim być dopasowane do indywidualnych potrzeb, Twojego sposobu grania czy komunikacji ze współgraczami. Jednak jest kilka parametrów, które zawsze warto sprawdzić.

Na pewno taki sprzęt powinien być lekki i posiadać zintegrowany mikrofon. Zwróć również uwagę na poziom natężenia dźwięku (SPL), który decyduje o tym, jak głośne będzie jego odtwarzanie. Jeśli masz wrażliwy słuch, sprawdź również częstotliwość i wybierz model z pasmem przenoszenia w zakresie 5-45000 Hz. Zobacz też, czy poziom zniekształceń harmonicznych nie przekracza normy, wynoszącej 0,1-0,5%.

Na pewno warto przekonać się, czy wybrany model jest ergonomiczny i wygodny w użytkowaniu — mikrofon powinien posiadać regulowany pałąk, a sama część nauszna musi dobrze przylegać, a jednocześnie nie być zbyt ciasna i nie podrażniać skóry wokół uszu.

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone