Zamknij
REKLAMA

Jakie firany do nowoczesnego wnętrza?

13:26, 11.12.2018 | materiały partnera

Projektanci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nowoczesne wnętrza wymagają nie będących dziełem przypadku dekoracji. Zobacz, jak wybrać odpowiednie firany do nowoczesnego wnętrza i nie popełnić aranżacyjnej gafy.

Potrzeba praktycznych rozwiązań i wszechobecna moda na minimalizm sprawiły, że z biegiem czasu coraz więcej osób decyduje się na domy i mieszkania w nowoczesnym stylu, które cechuje spójny, minimalistyczny i, co najważniejsze, praktyczny wystrój. Te trzy cechy nowoczesnych aranżacji przeświadczają o ich popularności, bowiem jednocześnie odpowiadają na potrzeby żyjącego współcześnie społeczeństwa. Jesteśmy zmęczeni nadmiarem bodźców, zbyt dużą ilością przedmiotów i brakiem przestrzeni na to, co naprawdę ważne. Chcesz wiedzieć, jak zaaranżować wnętrze w nowoczesnym stylu? Nie zapomnij o detalach i sprawdź, jak wybrać najlepsze firany!

Dlaczego warto zdecydować się na firany?

Dociekliwi widzą, że coraz więcej osób porzuca tradycyjne firany na rzecz różnego rodzaju rolet. I choć same rolety to w wielu przypadkach doskonały pomysł, firany są czymś, z czego naprawdę nie warto rezygnować. Firany w oknie nie tylko zapewniają nam odrobinę prywatności, ale także wprowadzają kameralny nastrój i wizualnie ocieplają nawet najbardziej minimalistyczne i nowoczesne wnętrze. Różnego rodzaju modele, z których każdy może wybrać idealne rozwiązanie do swojego wnętrza znajdują się pod adresem https://strefafiran.pl/.

Firany do nowoczesnego wnętrza – jakie wybrać?

Nie da się ukryć, że nowoczesne wnętrza bywają wymagające. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch, a cała aranżacja traci na spójności. Właśnie z tego względu wybór firan nie powinien być dziełem przypadku. Firany w salonie, kuchni, sypialni i każdym innym pomieszczeniu w żadnym razie nie powinny wizualnie obciążać ani w żaden sposób przytłaczać wnętrza. Wręcz przeciwnie, ich zadaniem jest nadać mu odrobiny lekkości i wpuszczać jak najwięcej promieni słonecznych. Właśnie dlatego w nowoczesnych domach i mieszkaniach doskonale sprawdzą się białe, zwiewne, dość proste i jednorodnie kolorystycznie materiały bez zbędnych wzorów. Z kolei wszelkiego rodzaju ociężałe, nieprzepuszczające światła i rodem z minionej epoki modele w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach warto sobie odpuścić.

Nowoczesne wnętrza a zasłony

Choć firany same w sobie często okazują się być wystarczające, zasłony także są czymś, na co warto zwrócić uwagę. Przeglądając zdjęcia nowoczesnych aranżacji wnętrz na pierwszy rzut oka widać, że na większości z nich widać zasłony na oknach. Odpowiednio dobrane zasłony są w stanie podkreślić nowoczesny charakter danego pomieszczenia i często okazują się być idealnym uzupełnieniem zarówno okiennej jak i wnętrzarskiej aranżacji. Wybierając kolor zasłon miejmy na uwadze kolorystykę wnętrza i działajmy w zgodzie z zasadą trzech kolorów. Jeśli wygląd zasłon nie będzie odbiegał od reszty, całość pozostanie spójna i w żaden sposób nie przytłoczy nowoczesnej aranżacji.

(materiały partnera)
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone