Zamknij

Koszulka z nadrukiem? Tak, ale…

19:31, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Koszulki z nadrukiem od lat są świetnym pomysłem na wzbogacenie garderoby. Można na nich nadrukować dosłownie każdy wzór, więc półki sklepowe i sklepy internetowe mogą proponować nieskończoną ilość wariantów. I każdy chętnie znalazłby coś dla siebie, ale nawet przy tak pozornie prostym wyborze, muszą pojawić się komplikacje. Jak więc wybierać?

Z daleka od Aliexpress

Może ze trzy albo cztery lata temu koszulki z Aliexpress czy Wish byłyby oryginalne. Teraz nie są, ponieważ wszyscy wiedzą, że można zamówić jakąś chińską tandetę. Efekt? Niektóre wzory są tak popularne, że nie da się przejść przez miasto, żeby kogoś w takiej samej koszulce nie spotkać. Fatalny sposób na wyróżnienie się i podkreślenie swojej indywidualności…

To samo dotyczy koszulek w hipermarketach. Żeby stworzyć złudzenie krótkiej serii, na półkach wykłada się kilka albo kilkanaście sztuk z tym samym wzorem, a później następne i następne, dopóki cały magazyn nie opustoszeje. Dokładnie to samo dzieje się w „luksusowych” sklepach odzieżowych: powiesimy jedną koszulkę, żebyś nie wiedział o tysiącu identycznych w magazynie.

Patrz na jakość

Niewielu producentów dziś jeszcze szyje koszulki z bawełny. Jest wśród nich na przykład tulzo.com. Dlaczego w tym i paru innych sklepach nie ma koszulek z poliestru? Dlatego, że całe to gadanie o pozytywnym wpływie tworzyw sztucznych na szybkość schnięcia czy elastyczność koszulek jest tylko gadką marketingową, która ma zamaskować fakt, że po prostu z syntetycznych tkanin szyje się taniej. W praktyce – może poza odzieżą sportową – nie ma to żadnego uzasadnienia. Dobrej jakości bawełna zapewnia znacznie większy komfort noszenia, jest trwalsza, można ją prać bez obawy, że straci swój wygląd, a dobrze, starannie położony szew wcale nie musi przeszkadzać.

Na takie rzeczy warto zwrócić uwagę – pewnie taka koszulka będzie droższa niż chińskie marketowe produkty, ale będzie znacznie trwalsza i wygodniejsza, więc ostatecznie taki zakup się opłaci.

Druk drukowi nierówny

Nie można jednoznacznie powiedzieć, która z metod druku na tkaninach jest najlepsza, ale za to można z niezbitą pewnością powiedzieć, że koszulka, która przed przeceną kosztuje 10 złotych, nie wytrzyma nawet dwóch prań. Dobre koszulki są droższe między innymi dlatego, że nadruki na nich są nie tylko większe, ale też wykonywane w zupełnie inny sposób. Właściwie każda metoda ma jakieś ograniczenia i po pewnej liczbie prań nadruk straci atrakcyjny wygląd, ale przy naprawdę dobrym druku można koszulkę nosić parę lat, zanim wady wzoru staną się widoczne.

Prawdziwą trudnością może być znalezienie takich koszulek – są dostępne właściwie tylko u niewielkich producentów, zwykle w dość krótkich seriach. Za to za „bonus” można w tych przypadkach uznać również to, że zwykle są to wzory własnego projektu, a więc takie, jakie są jeszcze nieznane masowym chińskim producentom.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© terazlipno.pl | Prawa zastrzeżone