Zamknij
REKLAMA

Mieszkanie na sprzedaż - jak wybrać mieszkanie marzeń?

10.13, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 10.13, 22.11.2022
Freepik

Choć obecna sytuacja - zarówno w kraju, jak i na całym świecie - wpływa na zmniejszenie liczby osób zainteresowanych zakupem nieruchomości, wiele osób posiadających oszczędności wykorzystuje ten moment. Jednak niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie za gotówkę, czy na kredyt warto mieć na uwadze kilka czynników, których pominięcie może skończyć się nietrafioną inwestycją.

Mieszkanie na sprzedaż - rynek pierwotny czy rynek wtórny?

Choć każdy poświęca, choć chwilę swojej uwagi na oba rozwiązania - rynek wtórny i pierwotny - wiele osób tak naprawdę nie przygląda się korzyściom obu rozwiązań. Warto w tym przypadku nie polegać na zakorzenionych w naszych głowach często błędnych opiniach. Zwróć uwagę nie tylko na różnice w cenie, ale również wiele pozostałych aspektów - np. konieczność odnowienia mieszkania z rynku wtórnego, starsze budownictwo niezapewniające dobrej izolacji itp.

Mieszkanie na sprzedaż - jaka lokalizacja?

Mieszkanie marzeń to nie tylko takie, które wewnątrz jest idealne. Liczy się tak naprawdę cała okolica. Przeglądając mieszkania na sprzedaż, Piaseczno będzie oferować Ci zarówno te zapewniające maksymalny relaks i odpoczynek, jak i te, w których z trudem odetniesz się od głośnych dźwięków docierających z zewnątrz. Jeśli masz rodzinę - szczególnie małe dzieci - istotny okaże się dostęp do zieleni, placów zabaw i szkół. Zwróć także szczególną uwagę na to, czy mieszkania na sprzedaż, które oglądasz, na pewno znajdują się w bezpiecznej okolicy.

Mieszkanie na sprzedaż - co z układem pomieszczeń?

Układ pomieszczeń, a także ekspozycja okien jest nie bez znaczenia. Ciemne pomieszczenia, do których dociera niewiele światła słonecznego w ciągu dnia, szybko staną się dla nas utrapieniem. Najlepszym dla większości osób ulokowaniem mieszkania będzie ekspozycja okien od strony południowo-zachodniej. Oświetlające w ciągu dnia promienie słońca nie tylko będą pobudzać do działania, ale także zapewnią dodatkowe ciepło w zimowe miesiące.

Etap budowy a kupno mieszkania

Przy poszukiwaniach mieszkania warto zwrócić uwagę nie tylko na te, które są już wykończone pod klucz. Bezpiecznie jednak zdecydować się na mieszkanie, które już powstaje, a nie jest dopiero w planach. Rozpoczęty etap budowy mieszkania zwykle gwarantuje niższą cenę. Deweloperzy zwykle podnoszą ją, gdy nieruchomość jest już niemal na ukończeniu. Zakup na etapie budowy daje nam również większą swobodę co do decydowania o metrażu poszczególnych pomieszczeń i w szczególności o stylu wykończenia.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%