Zamknij
REKLAMA

Coraz więcej freelancerów w Lipnie. Jak zacząć pracę wolnego strzelca?

12.54, 18.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 12.54, 18.11.2022

Chcesz zacząć pracować w Lipnie na własne konto i zastanawiasz się, jak zacząć prowadzić działalność i zadbać o jej rozwój? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Zdefiniuj swoje cele i typ działalności

W pierwszej kolejności upewnij się, że tego rzeczywiście chcesz i opracuj scenariusz działania. Co zamierzasz robić i jakie usługi będziesz oferować mieszkańcom Lipna czy dalszych okolic? Jeśli dotąd Twoją specjalnością było fotografowanie w agencji lub mediach, z pewnością zastanawiasz się nad samodzielnym realizowaniem sesji i filmów, do których wykorzystuje się nowoczesne kamery czy zaawansowane telefony z dobrą baterią. Z kolei w przypadku pracy w branży IT możesz rozpocząć pracę jako niezależny specjalista informatyczny.

Zadbaj o formalności

W Lipnie, zresztą jak i w całym kraju, większość startujących wolnych strzelców decyduje się na założenie działalności gospodarczej, mogąc korzystać przy tym z różnych ulg na start. Za inną nowoczesną, przystępną i wygodną dla zleceniodawcy i zleceniobiorcy formę rozliczenia uważa się serwis Useme, który pośredniczy w rozliczaniu się na podstawie faktur VAT bez konieczności prowadzenia działalności gospodarczej.

Stwórz swoją stronę internetową

Jeszcze kilkanaście lat temu strony internetowe miały tylko wielkie firmy i korporacje, a dzisiaj własną witrynę może prowadzić każdy. Działając jako freelancer, musisz zadbać o swoją prezentację, a profesjonalna wizytówka online będzie do tego narzędziem idealnym. Dzięki temu już na samym początku pokażesz się jako specjalista w swojej dziedzinie. Na stronie w jednym miejscu zmieścisz wszystkie niezbędne dla klientów informacje i zachęcisz ich do współpracy.

Bądź w mediach społecznościowych

Strona internetowa to podstawa, ale we współczesnym świecie liczy się wielopoziomowe działanie. Z tego powodu pomyśl o założeniu konta w najpopularniejszych serwisach (Instagram, Facebook, TikTok), gdzie będziesz publikował ciekawe treści, informacje, ogłoszenia i komunikował się z klientami. Dzięki temu będziesz zdobywał popularność, np. korzystając z opcji lokalnej reklamy.

Oprócz tego ogłaszaj się na branżowych i lokalnych grupach, gdzie mieszkańcy Lipna i okolic szukają usługobiorców lub specjalistów z różnych obszarów. Obecnie to możliwe nawet bez użycia komputera, wyłącznie przy użyciu smartfona z dostępem do dużej ilości danych internetowych. Jeżeli chcesz sprawdzić aktualne promocje, przeanalizuj najlepsze oferty abonamentu GSM bez telefonu oraz włącznie z urządzeniem – wybór należy do Ciebie.

Szukaj zleceń w serwisach ogłoszeniowych

Stworzenie profesjonalnie wyglądającej strony, aktywne korzystanie i reklamowanie się w mediach społecznościowych to dużo, ale wciąż możesz zrobić więcej. Zanim klienci zaczną zgłaszać się sami, będziesz musiał poświęcić sporo czasu na poszukiwanie zleceń, więc warto wiedzieć, gdzie to robić. Branżowe grupy na Facebooku cieszą się dużą popularnością, ale polecamy Ci także wspomniane już Useme, platformę OLX czy Oferię.

Zadbaj o miejsce pracy

I nie chodzi w tym przypadku o lokalizację świadczenia usług, bo ona może być nieokreślona – wiele czynności można przecież wykonywać zdalnie, nawet bez potrzeby osobistego spotkania z klientami z Lipna czy z okolic. Jako miejsce pracy należy rozumieć odpowiednio wyposażone biuro, które może się mieścić w wynajętym czy własnym budynku poza domem, ale też w swoim mieszkaniu. Dobre krzesło, sprawny komputer, dużo monitor czy ergonomiczna klawiatura i myszka to podstawowe wyposażenie każdego freelancera, podobnie jak stałe łącze internetowe, którego oferty w Lipnie sprawdzisz na stronie https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%