Zamknij
REKLAMA

Łóżka drewniane - w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

08.32, 15.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.32, 15.11.2022
pixabay

Łóżko to najważniejszy element naszych sypialni. Dla wielu jest to nawet jedyny mebel w tym pomieszczeniu. Nic więc dziwnego, że do jego wyboru przywiązujemy największą wagę, urządzając pokój, w którym regenerujemy siły. Oprócz wygodnego materaca ogromne znaczenie ma sam stelaż - zarówno pod względem funkcjonalności, jak i designu. W tym artykule weźmiemy na tapet łóżko z drewna. W jakim stylu pomieszczenia najlepiej się ono odnajdzie?

Łóżko drewniane a styl sypialni

Drewniane łóżka kojarzymy najczęściej z klasycznym stylem pomieszczeń, a czasami nawet z górskimi sypialniami. Jak się jednak okazuje, drewno jest materiałem tak uniwersalnym, że zda egzamin tak naprawdę w przypadku niemal każdej aranżacji - od klasycznych sypialni, aż po te ultranowoczesne. Możliwości, jakie zapewniają obecne metody obróbki materiału, w znacznym stopniu wpływają na tę możliwość. Łóżka mogą dzięki nim przybierać rozmaite kształty i formy - od prostych, minimalistycznych, aż po niezwykle zdobione łóżka drewniane w stylu ludwikowskim.

Łóżko drewniane doskonale sprawdzi się w sypialni w stylu:

  • skandynawskim,
  • glamour,
  • barokowym,
  • nowoczesnym,
  • industrialnym.

Drewniane łóżko w różnych wariantach kolorystycznych

Przy dopasowywaniu łóżka drewnianego do stylu wnętrza znaczenie będzie mieć nie tylko kształt i forma mebla, ale również odcień. To właśnie wówczas białe drewniane łóżko idealnie dopełni sypialnię w stylu skandynawskim, z kolei masywne, surowe łóżko drewniane idealnie wkomponuje się w barokowe przestrzenie.

Dobierając odpowiednie kolory drewnianych łóżek, możemy nawet bez trudu zmienić styl sypialni. Nie zawsze musimy decydować się na całkowitą wymianę mebli. Czasami w zupełności wystarczy inwestycja w farby i pędzle. To sprawia, że drewniane łóżko może być meblem ponadczasowym. Gdy tylko zmienią się trendy, wystarczy pomalować je na inny kolor. Warto jednak podkreślić, że już samo drewno możemy określić mianem ponadczasowego materiału, od zawsze obecnego w naszych wnętrzach.

Drewniane łóżko w pokoju dziecięcym?

Czy łóżko z drewna to dobry pomysł w przypadku pokoju dziecięcego? Jak najbardziej! To właśnie drewno jest idealnym materiałem, by nadawać mu ulubione barwy swojego dziecka. Co najlepsze, kolory te możesz zmieniać wraz z rosnącym maluchem. Kiedy stwierdzi, że łóżko jest dla niego zbyt dziecinne, wystarczy papier ścierny, który usunie wcześniejszą warstwę farby oraz nowy, bardziej stonowany kolor. Brak konieczności wymiany łóżka wiąże się nie tylko z pomysłem zmiany jego koloru, ale również niesamowitą wytrzymałością, którą cechują się drewniane konstrukcje.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%