Zamknij
REKLAMA

Badminton prosta i popularna gra

00.00, 19.11.2022 materiał partnera
pixabay

Badminton to gra sportowa, którą można grać jako rozrywka lub rozwijać jako profesjonalną karierę. Są to zawodowi sportowcy, którzy grają w badmintona na najwyższym poziomie i mogą zarabiać duże pieniądze. Gra polega na przetaczaniu lotki nad siatką w taki sposób, by przeciwnik nie miał możliwości jej odbicia. Zasady tej gry są bardzo proste - poruszasz się po korcie, uderzając lotkę nad siatką w taki sposób, aby przeciwnik nie mógł jej odebrać. Aby wygrać, musisz uderzyć lotkę tak, żeby przeciwnik nie miał możliwości jej odbicia lub tak, żeby lotka wylądowała poza kortem. Aby wygrać, gracze muszą zdobyć 21 punktów.

Sprzęt potrzebny do badmintona

Do gry w badmintona (https://krysztalowefirmy.pl/category/sport/) potrzebujesz specjalnego kortu, a także rakiety i lotki. Kort do badmintona musi mieć wymiary 21 x 13 metrów. Badminton potrzebuje specjalnej siatki, która jest rozciągnięta między dwoma stożkowymi masztami. Siatka jest zrobiona z bawełny lub polietylenu i musi mieć wysokość 1,55 metra. Rakiety do badmintona są bardzo lekkie i mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, drewno, włókno szklane lub carbon. Mogą mieć różną długość, grubość i kształt, a także mogą być wyposażone w różnego rodzaju uchwyty. Lotki do badmintona są wykonane z materiału, który jest lekki i elastyczny, taki jak guma. Do badmintona nie jest wymagany żaden specjalny sprzęt, ale niektórzy gracze preferują używać butów sportowych z gumową podeszwą, aby zapobiec poślizgnięciom się na parkiecie.

Skąd wziął się badminton

Początki badmintona sięgają starożytnej Chin. Wierzono, że badminton był grany przez cesarzy i arystokratów. W XIX wieku badminton został przyniesiony do Europy przez brytyjskich żołnierzy, którzy byli na wojnie w Chinach. Badminton szybko stał się popularny wśród Brytyjczyków i wkrótce został rozpropagowany na cały świat. Badminton jest popularny w wielu krajach na całym świecie, takich jak Chiny, Indie, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Rosja, Japonia, Korea i wiele innych. Jest to szczególnie popularna gra w krajach azjatyckich.

Badminton łączy ludzi czyli gra dla każdego

Badminton jest także popularny wśród dzieci i młodzieży. Jest to świetna gra dla całej rodziny, ponieważ jest łatwa do nauczenia się i można ją grać w dowolnym miejscu. Badminton jest często wykorzystywany jako forma rozrywki podczas wakacji lub wyjazdów rodzinnych. Jest to świetna gra, która pozwala na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%