Zamknij
REKLAMA

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje ten specjalista?

09.03, 05.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.03, 05.10.2022
pixabay

Zwróć uwagę na pielęgnację zębów, w tym mycie zębów po posiłkach. Kiedy byliśmy dziećmi, nasza mama mówiła dokładnie to samo. Dbanie o zęby to dobra inwestycja, która przynosi korzyści w postaci braku konieczności ciągłego chodzenia do dentysty czy poddawania się operacji. Kiedy mamy już problemy z zębami, udajemy się po pomoc do dentysty. Co się jednak dzieje, gdy sam dentysta nie jest w stanie wyleczyć zęba i konieczny jest zabieg lub operacja? Dentysta skonsultuje się z chirurgiem stomatologiem, aby ustalić, czy konieczna jest operacja. Kim jest ów chirurg stomatolog i czym się zajmuje?

Chirurgia stomatologii jest dziedziną medycyny

Chirurgię stomatologiczną można zdefiniować jako jedną z wielu gałęzi medycyny (stomatologia), która obejmuje „naprawę” jamy ustnej, zębów, czyli operacyjną interwencję, która dotyczy zębów, dziąseł i kości szczęki. Usuwanie trzecich trzonowców, tzw. zębów mądrości, chirurgia przyzębia i chirurgia implantologiczna to typowe zabiegi w chirurgii stomatologicznej. Chirurg stomatolog Warszawa to ceniony specjalista w swojej dziedzinie.

Czy potrzebujesz chirurga stomatologicznego w Warszawie?

Chirurg stomatolog ma na celu skorygowanie poważnych zmian w uzębieniu. Może również naprawić problemy związane ze zdrowiem jamy ustnej pacjenta, takie jak zapalenie dziąseł czy usunięcie zęba, naprawa zębów, usuniecie wrastających zębów. Stomatolog chirurgiczny jest także diagnostą i lekarzem leczenia chirurgicznego chorób, wad i urazów zębów, kości szczęk, tkanek otaczających i ogólnie jamy ustnej z punktu widzenia funkcjonalnego i estetycznego. Aby dowiedzieć się więcej o chirurgii stomatologicznej i zabiegach dentystycznych, które wykonujemy każdego dnia, wystarczy udać się do gabinetu dentystycznego i zapytać, czy przyjmuje chirurg stomatolog, zapewne odpowie ci na wszelkie pytania. Chirurg stomatolog jest integralną częścią zespołu stomatologów. A sam dentysta często wspomaga chirurga stomatologa, dzięki czemu się uzupełniają, niejednokrotnie tworząc bardzo zgrany i solidy zespół specjalistów. Gdy tylko zabieg wymaga interwencji chirurgicznej i jest cięższa patologia układu szczękowego, to chirurg stomatolog musi w odpowiedni sposób interweniować tak, żeby pacjent czuł, że jest w dobrych rękach specjalistycznych.

Chirurdzy stomatolodzy mogą interweniować w problemach złożonych stomatologicznych, które wymagają specjalistycznej interwencji. Chirurgia stomatologiczna ma za cel przywrócenie równowagi w jamie ustnej pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Dlatego wybierając chirurga w Warszawie, warto wybrać doświadczonego specjalistę.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%