Zamknij
REKLAMA

Ogrody zimowe – skąd ich popularność?

10.39, 04.10.2022 materiał partnera Aktualizacja: 10.39, 04.10.2022
pixabay

Wielogodzinne spędzanie zimą, wolnego czasu w ogrodzie? W dodatku bez martwienia się mrozem? Dlaczego nie! Mowa tutaj o coraz popularniejszych zimowych ogrodach, które są częścią budynku mieszkalnego, jednak różnią się samą budową. Charakterystyczne przeszklone pomieszczenie, może pełnić wielorakie funkcje. Co ważnie nie potrzebujemy do tego sporej przestrzeni. Jest to świetna wiadomość szczególnie dla mieszkańców dużych miast, ogród zimowy w Białymstoku nie może więc nikogo dziwić. 

Czym właściwie jest ogród zimowy?

Ogród zimowy to rozwiązanie zyskujące coraz większą popularność w ostatnich latach. Składa się na to wiele czynników, ale niewątpliwe jednym z najważniejszych jest cena. Kiedyś odpowiednia konstrukcja i oszklenie wiązało się dużymi kosztami i było szeroko zakrojonym przedsięwzięciem. Obecnie dzięki modułowej budowie prace przebiegają szybko i ograniczają się głównie do złożenia gotowych modułów. Sam ogród zimowy budowany jest przede wszystkim z myślą o możliwości spędzania wolnego czasu nieco bliżej natury. Mimo że oddzieleni jesteśmy szkłem, to jest to i tak rozwiązanie o wiele przyjemniejsze, od konieczności przesiadywania całymi dniami w zamkniętym domu. Mowa tutaj głównie o miesiącach zimnych. Przykład producenta ogrodów zimowych możemy znaleźć tutaj: ogrody zimowe Białystok.

Jakie są główne funkcje ogrodów zimowych. 

  • Miejsce relaksacji - o tym wspomnieliśmy nieco wcześniej. Spędzanie wolnego czasu z  dobrą książką i winem, gdy nad naszą głową pada deszcz bądź śnieg, może być niezwykłym doznaniem. 
  • Oranżeria - szczególnie miłośnicy roślin docenią tę funkcję zimowego ogrodu. Dla roślin przywykłych do klimatu umiarkowanego wystarczającym będzie przezimowanie ich z dala od siarczystych mrozów. W przypadku roślin egzotycznych ogród zimowy może okazać się miejscem i spokojnego wzrostu i kwitnięcia bez obaw o zbyt niskie temperatury na zewnątrz.
  • Biuro - dość nietypowe zastosowanie zimowego ogrodu, jednak na pewno posiadające swój urok. Praca za biurkiem wiąże się z wieloma negatywnymi aspektami. Umilmy sobie, chociaż ten czas mając przed oczyma naturę. Odpowiednie zaaranżowanie tego miejsca, może znacząco poprawić komfort naszej pracy. 

Jeżeli myślisz o stworzeniu własnego ogrodu zimowego, nic nie stoi na przeszkodzie. Do 35m2, możemy wybudować takie miejsce bez pozwolenia na budowę. Kontakt z odpowiednią firmą może sprawić, że i Ty będziesz się cieszyć ze wszystkich dobrodziejstw ogrodów zimowych. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%