Zamknij
REKLAMA

Złomowanie czy skup aut Kęty – co wybrać?

00.00, 04.10.2022 materiał partnera

Posiadając stare auto, któremu kończy się ubezpieczenie wielu właścicieli nie ma pojęcia co zrobić. Zakup kolejnej polisy będzie całkiem drogi, lecz problemem jest to, gdzie taki samochód sprzedać. Na własną rękę w internecie może być trudno coś zdziałać. Dlatego warto jest pomyśleć nad złomowaniem lub skorzystaniem z usług skupu aut. Co i dlaczego wybrać w takiej sytuacji?

Złomowanie, a skup aut w Kętach – różnice

Wiele osób błędnie myśli, że auto złomy i skupy aut są tym samym. Owszem skupy aut często działają przy auto złomach, dzięki czemu przyjmują one również auta przeznaczone do zezłomowania. Jednak skup aut kupuje praktycznie każde samochody, dzięki czemu zakres jego działalności jest szerszy. Na złom nadają się za to auta, których użytek dalej jest nieopłacalny lub zostały zbyt zniszczone w wyniku wypadku, czy też na przykład pożaru.

Kolejna różnica to ceny, które oferuje złom, a te proponowane przez skup aut. Na auto złomie wyceniając auto bierze się pod uwagę cenę złomu i wagę samochodu. Przez to dostaniemy za nie znacznie mniej niż w wypadku skupu samochodów, który patrzy przede wszystkim na wartość rynkową auta i to, ile może za nie zapłacić, by na nim zarobić.

Dlaczego skup aut to dobry wybór?

Gdy postawimy na skup aut Kęty to tak naprawdę wiemy, że za auto otrzymamy więcej, a także damy mu szansę na to by jeszcze jeździło po drogach. Skup samochodów po zakupie auta zazwyczaj przygotuje je do dalszej sprzedaży poprzez wykonanie niewielkich napraw i poprawek i sprzeda je z zyskiem. Na złomie z kolei kompletnie zakończymy egzystencję samochodu i jedyne co po nim pozostanie to materiały, które zostaną ponownie wykorzystane w innym celu.

Kolejny powód, by wybrać skup aut, gdy mamy stare auto, które jeszcze jeździ to sam fakt, iż będziemy mogli otrzymać za nie więcej pieniędzy z racji na to, że przy wycenie skup aut patrzy na wartość rynkową, a nie na cenę złomu. Skup potrafi bowiem znaleźć klientów i jego działalność się opiera na dalszej sprzedaży aut, więc nie będzie patrzył na to z perspektywy tego, że chcąc wystawić samodzielnie auto będzie musiał oczekiwać na jego sprzedaż i tracić czas. Jest to wpisane w jego działalność.

Jakie auta przyjmuje skup pojazdów?

Większość skupów aut na pytanie, jakie auta kupuje odpowiada w ten sam sposób mówiąc, że kupuje wszystkie samochody. Jest to prawdą, gdyż w skupie sprzedamy praktycznie każdy samochód. Trzeba się jednak przy tym liczyć, że otrzymamy za auto mniej niż w wypadku sprzedaży samodzielnej. Różnica ta jest jednak rekompensowana przez to, ile czasu oszczędzimy sprzedając samochód w skupie.

Decydując się na sprzedaż auta w skupie mamy praktycznie pewność, że w ciągu doby otrzymamy za nie pieniądze i przestaniemy być jego właścicielem bez konieczności odpowiadania na dziesiątki prób kontaktów czy też bez spotykania się z potencjalnymi kupcami, którzy często są naprawdę wybredni i potrafią nieźle zirytować podczas negocjacji ceny bez większego powodu. Podczas negocjacji ze skupem nie usłyszymy na przykład o tym, że trzeba zapłacić za paliwo i przez to mamy sprzedać je za niższą cenę.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%